Ботев Ихтиман записа първата си победа в Югозападната Трета лига, след като в междинния осми кръг победи у дома Пирин Разлог с 1:0. Попадението дойде в 81-ата минута, когато Анатоли Тодоров се разписа от дузпа.

През първото полувреме домакините от Ботев имаха териториално преимущество, но така и не успяха да се разпишат. Гостите разчитаха на контри, които бяха доста опасни, но нулевото равенство се запази.

През втората част двата тима се захапаха здраво, но в 81-ата минута Дарко Савич беше съборен в наказателното поле на Пирин и съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Анатоли Тодоров.

Двата тима предложиха мъжка битка на тежкия терен, който издържа, след като в последните два дни дъждът над Ихтиман не е спирал.

След този успех Ботев вече има 4 точки, но след успеха на ОФК Елин Пелин над Миньор Перник с 1:0, елинпелинци са с 3 точки аванс пред опонента си от Софийска област. Пирин е на 12-ото място с 8 точки.

В събота Ботев гостува на Септември Симитли.

Германея е на последната позиция с 1 точка след поражение от Чавдар Етрополе с 0:5.

В челото ври и кипи, след като Вихрен надигра Хебър с 2:0 и свали опонента си от върха, където се върна ЦСКА 1948 след успех над Сливнишки герой Сливница с 2:0.

Столичани имат 20 точки, Вихрен е с 19, Хебър с 18.