Отборите на ЦСКА 1948 и Славия откриват неделната програма от 10-ия кръг в efbet Лига. Срещата е с начален час от 12:30 часа и ще можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще можете да проследите двубоя минута по минута.

През седмицата ЦСКА 1948 разгроми Дреновец с 6:0 като гост в турнира за Купата на България и така се класира за 1/8-финалната фаза. „Червените“ са в серия от 4 поредни срещи без загуба във всички турнири, като тимът вкара 16 гола в споменатите двубои.

Две от звездите в селекцията на Красимир Балъков – Мартин Камбуров и Галин Иванов се завърнаха към тренировки и се очаква да вземат участие в двубоя. Самият главен мениджър на отбора пък сподели, че очаква победа на неговия тим срещу Славия.

В състава на Славия от сметките за този мач отпада Андреа Христов, който е с положителна проба за коронавирус. Ивайло Димитров също е аут заради контузия.

През седмицата „белите“ победиха Севлиево с 5:1 като гост и по този начин си осигуриха място на 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Отборът от „Овча Купел“ е в серия от 5 поредни загуби като гост в първенството, като е вкарал само 1 от 5-е си гола дотук през сезона през вторите полувремена.