ЦСКА 1948 и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадиона в комплекс "Царско село" в София. Двата отбора направиха интересен мач, в който си поделиха надмощието в различни периоди от мача.

Заради ангажименти към националните отбори за Ботев не играха Мартин Атанасов, Мирослав Маринов и Меси Биатумусока. Заради контузия не бе използван и Луис Фелипе Соарес. ЦСКА 1948 пък бе без мъжките си национали Георги Русев, Радослав Кирилов и Даниел Наумов.

Ботев беше по-активен в началните минути и Генадий Ганев трябваше да се намесва след удари на Браян Мендоса и Жан-Пиер да Силва. В края на първата част стражът на "червените" се намеси след удар с глава на Мартин Кавдански.

ЦСКА 1948 поведе в 75-ата минута. Тогава Александър Аспарухов се възползва от неразбирателство в защитата на врачани и вкара за 1:0. В 85-ата минута вратарят на столичани отрази шут на Чавдар Ивайлов.

Минута по-късно Ботев стигна до изравнителен гол. Венцислав Христов отправи удар от дистанция, който вратарят изби, но топката се озова в Даниел Генов, който оформи крайното 1:1.