Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:1 елитния украински Ингулец в приятелски мач на турска земя. “Червените” играха много силно през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в срещата.

В 5-ата минута Георги Русев центрира отляво опасно от пряк свободен удар. Ивайло Чочев засече с глава, но вратарят на украинците спаси. В 10-ата минута българският тим все пак успя да поведе. Васил Шопов отне топката от защитник в жълто и напредна в наказателното поле. Вратарят Клишук излезе, но в последния момент Шопов успя да чукне топката към Алекс Колев, който от чиста позиция вкара в опразнената врата.

В следващите минути ЦСКА 1948 стояха малко по-добре на терена, но като цяло двата тима бяха равностойни. Нападения имаше и към двете врати, но без особена опасност за нито един от двамата вратари.

В 30-ата минута обаче много хубава атака на “червените” опъна мрежата на Ингулец за втори път. Взаимодействие между Галин Иванов, Алекс Колев и Лазар Марин позволи на последния да напредне добре по крилото и да пусне остър пас по земя към наказателното поле. Там кълбото стигна до Георги Русев, който от близка дистанция порази вратата на Клишук – 2:0.

Седем минути по-късно Галин Иванов стреля мощно от воле, но не успя да намери очертанията на вратата. Въпреки по-добрата си игра, “червените” допуснаха гол преди края на първата част, след като центриране към наказателното поле свари защитата на българите неподготвена. Топката бе подадена към Клименко, той успя да поеме и да намери Головкин, който прониза Дани Наумов за 2:1 с хубав удар от границата на вратарското поле.

В последните секунди украинците натиснаха родния тим, като момчетата на Ники Киров трябваше да останат концентрирани, за да не допуснат изравнително попадение. Все пак до такова не се стигна и ЦСКА 1948 бе с аванс на почивката.

В началото на второто полувреме “червените” не показваха играта от първите 45 минути и изгубиха остротата на атаката си. Така предимно Ингулец владееше топката, като действието се развиваше или в половината на българите, или около центъра на терена.

В следващите минути липсата на сериозни положения отново властваше над мача. В 75-ата минута футболист на тима от Украйна стреля с глава, но крайно неточно. В 82-ата минута Дани Наумов се отчете с добра намеса, за да запази резултата, а след това и Сашо Александрво изби от голлинията при добавката.

Две минути по-късно Димитър Пиргов стреля добре с глава след изпълнение на ъглов удар, но за нещастие на българския тим изпрати топката в аут.