Новакът в efbet Лига ЦСКА 1948 победи с 1:0 Етър Велико Търново в контролна среща, която се игра в Правец. Първото полувреме премина под проливен дъжд, докато във второто ситуацията се нормализира.

Единственото попадение падна в 20-ата минута, когато Димитър Пиргов бе точен след асистенция на Ивайло Климентов. За "армейците" това бе пета победа в предсезонната подготовка, докато за Етър това бе първа контрола след края на сезон 2019/20.

И двата отбора създадоха по едно положение до 20-ата минута, когато падна и единственият гол в мача. След корнер за столичани топката бе продължена от Климентов към защитника Димитър Пиргов, който я прати в мрежата - 1:0. Малко след това Дани Младенов стреля далеч встрани от вратата.

Етър пропусна да изравни в 32-ата минута. Милчо Ангелов проби на скорост и стреля опасно, но вратарят Наумов извади топката в корнер. Пет минути по-късно отново Ангелов след пробив и центриране на Антон Огнянов прати топката в мрежата, но голът бе отменен поради засада.

"Виолетовите" бяха по-активни в атака в първите десетина минути след почивката. В 55-ата минута Ангел Бастунов можеше да вкара втори гол за ЦСКА 1948, но отблизо би слабо право в ръцете на Господинов. За Етър в 60-ата минута след центриране отдясно Иван Михайлов стреля с глава, но вратарят Тодоров улови.

До края темпото спадна заради настъпилата умора и в двата тима, като единственото по-опасно положение бе удар на Даниел Младенов, изваден от Господинов в корнер.