Отборите на Арда и ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг в двубой от първата шестица на 29-ия кръг в efbet Лига. Срещата стартира в 17:00 часа и ще можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

За гостите от София това ще е първи мач в плейофите, които бяха ударени сериозно от пандемията от коронавирус, а също така записаха и служебна загуба от ЦСКА в предни кръг. В същото време Арда има победа и загуба, но е без шансове за третото място и ще насочи усилията си към финала за Купата на България срещу ЦСКА на 19 май.

„Червените“ ще търсят и своеобразен реванш от днешния си съперник, който го отстрани на ¼-финалите за Купата.

Треньорът на Арда Николай Киров, който заяви след победата над Берое, че иска неговият отбор да бележи повече, беше зарадван с добри новини. Иван Коконов се завърна в игра срещу „заралии“, а други двама от най-важните му играчи през този сезон - Спас Делев и Жуниньо вече тренират наравно с отбора, но не се знае дали ще запишат минути в днешния двубой. Делев не е играл от един месец, след като се контузи в мача за Купата на България срещу Славия. Очаква се обаче той да е напълно готов за финала. Жуниньо пък беше извън сметките на Белия от 20 февруари насам.