Ботев Пловдив победи с 3:1 ЦСКА 1948 в първи сблъсък от десетия кръг в efbet Лига. Головете за "канарчетата" вкараха Тодор Неделев (31-дузпа) и Маркиньос (39, 67), Галин Иванов (49) се разписа за гостите. Тимът на Азрудин Валентич излезе лидер в класирането преди изиграването на останалите срещи. "Червените" пък бяха приземени след възхода, който отбелязаха след идването на треньора Николай Киров.

Двубоят започна с домакински натиск, като Неделев и Маркиньос отправиха опасни удари, но гостите оцеляха след добри намеси на вратаря Наумов. Постепенно "червените" изравниха играта и можеха да поведат още с първата си атака. В 14-ата минута Крум Стоянов опита центриране, което се отклони в крака на Янсон и застрашително полетя към вратата на Ботев Пд, но топката обаче се спря в лявата греда на Аргилашки.

Половин час след първия съдийски сигнал „канарчетата“ получиха дузпа. Па Конате проби в наказателното поле, където беше съборен от Денислав Александров. Арбитърът посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Тодор Неделев не остави шансове на Даниел Наумов, пращайки го обратния ъгъл - 1:0.

В 38-ата минута Антоан Бароан засече с глава центриране от корнер. Топката се отби от напречната греда, но последва добавка на Маркиньос. Георги Ангелов изчисти около голлинията на ЦСКА 1948, но след проверка с ВАР се видя, че топката е преминала с пълния си обем голлинията и реферът посочи центъра - 2:0.

Втората част започна с една смяна в състава на гостите. Денислав Ангелов замени Симеон Петров, което доведе и до промяна в тактическата постройка на игра. "Червените" заиграха с четирима в отбрана, а веднага същия ход предприе и треньорът на домакините Азрудин Валентич.

Реакцията на Николай Киров бързо даде резултат и още в 49-ата минута Галин Иванов върна едно попадение. В основата на гола беше резервата Денислав Ангелов, който се пребори със Супрайен в наказателното поле на Ботев Пд и за ветерана Галин Иванов не бе трудно да прати топката в мрежата - 2:1.

Гостите продължиха да натискат, но бяха изненадани в 67-ата минута. Неделев изведе Маркиньос на добра позиция в наказателното поле на гостите, а Топузов в стремежа си да избие топката, я продължи към Па Конате. Левият бранител на Ботев без забавяне върна към Маркиньос и той отблизо направи 3:1.

БОТЕВ ПД - ЦСКА 1948 3:1

1:0 Тодор Неделев (31-дузпа)
2:0 Маркиньос (39)
2:1 Галин Иванов (49)
3:1 Маркиньос (67)

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1 Георги Аргилашки, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 7 Маркиньос, 8 Тодор  Неделев-капитан, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан, 17 Николай Минков, 18 Самюел Супрайен, 22 Реда Рабей, 24 Кевин Янсон

Резерви: 13 Хидайет Ханкич, 23 Димитър  Тонев, 25 Станислав Работов, 26 Мите Цикарски, 27 Атанас Чернев, 28 Филип Филипов, 15 Джеймс  Етоо

Треньор Азрудин Валентич

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов-капитан, 87 Симеон Петров, 3 Димитър Пиргов, 24 Лазар  Марин, 7 Марио Топузов, 77 Крум Стоянов, 18 Ивайло Чочев, 25 Георги Ангелов, 11 Денислав Александров, 33 Галин Иванов, 10 Георги Русев

Резерви: 1 Димитър Тодоров, 20 Ангел Бастунов, 9 Денислав Ангелов, 5 Михаил Минков, 19 Георги Господинов, 64 Владимир Гогов, 61 Стелиян Добрев