Тимовете на Ботев Враца и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Срещата не предложи много чисти положения, но имаше няколко по-дискусоинни ситуации, които можеха и да променят статуквото на терена. Хубавата новина бе завръщането на терена след близо година и половина за Ивайло Чочев, който поигра около 9, 10 минути за "червените". С това равенство врачани вече имат 12 точки на осмата позиция, докато софиянци са пети с 13 пункта. В следващия си мач Ботев гостува на съименниците си от Пловдив, докато ЦСКА 1948 приема Славия.

15 снимки

Още със старта на двубоя гостите тръгнаха в атака и опитаха да застрашат вратата на Красимир Костов, като Лазар Марин Марин получи извеждащ пас отляв и опита удар, но над вратата.

В ответната атака играчите на домакините също стигнаха до наказателното поле на своя съперник, но удар с глава Том, след центриране отляво, попадна в ръцете на Даниел Наумов.

След бурните първи минути на двубоя нещата на терена се успокоиха и събитията се пренесоха в центъра на терена. И двата тима опитаха по една, две атаки, които обаче завършиха с доста неточни центрирания в двете наказателни полетата.

След 20-ата минута двата тима се поразиграха и създадоха по една чиста голова възможност.

В 23-ата минута хубав пробив направи Лазар Марин отляво в наказателното поле до аутлинията и върна по земя към непокрития в наказателното поле Сашо Александров, който опита изстрел от около 15-ина метра, но доста неточно.

Само две минути по-късно дойде най-чистата ситуация до момента, която бе на сметката на домакините. Вратарят на гостите Даниел Наумов трябваше да излезе извън наказателното си поле, за да изчисти дълъг пас и игра с глава. Топката обаче стигна до Том, който опита майсторски прехвърлящ удар. Кълбото обаче тупна пред голлинията и облиза напречната греда, излизайки в аут.

В 32-ата минута хубава акция на домакините завърши с фронтален удар на Том, който обаче беше уловен от Наумов.

Три минути след това Лазар Марин отправи изстрел, който бе уловен от Красимир Костов, макар стражът на Ботев първоначално да изпусна топката.

Втората част започна с удар на Серкан Юсеин от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 50-ата минута шут на Христо Златински от далечна дистанция също не намери очертанията на вратата.

Две минути след това дойде и най-спорната ситуация до момента в мача. Домакините имаха сериозни претенцииза дузпа. Футболисти на Ботев наобиколиха главния съдия Железов, но той даде знак играта да продължи. В ситуацията Симеон Петров закачи в краката Даниел Генов и нападателят падна в наказателното поле. Имаше въпросителни и дали евентуалното нарушение не започва извън наказателното поле.

В 63-ата минута гостите пропуснаха най-чистото си положение до момента. Андон Гущеров получи извеждащо подаване на границата на наказателното поле и излезе сам срещу Костов, след което стреля от около 15-ина метра, но покрай дясната греда в аут.

Двадесет минути преди края на срещата Лазар Марин се пребори с Атанас Зехиров и щеше да се откъсне сам срещу вратаря, но защитникът на Ботев задържа с ръце своя опонент. Реферът Железов обаче не видя ситуацията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле, за което Зехиров можеше да получи и директен червен картон.

До края на срещата интересни ситуации липсваха и двуобят завърши без попадения.

БОТЕВ ВРАЦА – ЦСКА 1948 0:0

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов – 24. Алассане Н’Дайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон да Силва -Том, 28. Христо Златински (к)

Старши треньор: Валентин Иванов

ЦСКА 1948 (3-4-3): 29. Даниел Наумов – 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров - 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 25. Александър Александров - 11. Денислав Александров, 17. Даниел Младенов, 99. Андон Гущеров (к)

Старши треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Валентин Железов, град Бургас

Стадион: „Христо Ботев“, град Враца