Отборите на Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 и си разделиха по точка в дербито на 18-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" стигнаха до гол в 18-ата минута, дело на Каули Оливейра. Попадението обаче бе отменено, след като ВАР маркира засада. Бърнард Текпетей даде преднина на домакините в 76-ата минута. Радослав Кирилов възстанови равенството със страхотен гол в 84-ата минута.

Първият точен удар бе факт само след 60 секунди игра и той бе за гостите. Александър Колев успя да стреля след центриране отдясно. Ударът му обаче не застраши Серджио Падт, който се намеси комфортно и улови топката.

В 5-ата минута дойде първият страхотен шанс за Лудогорец. Матиас Тисера бе изведен с прекрасно подаване и се измъкна от защитниците на гостите. Той остана очи в очи с Даниел Наумов. Стражът на ЦСКА 1948 бързо скъси дистанцията и успя да се намеси страхотно, а след това бе вдигнат и флагът за засада. Рик Джонатан опита късмета си в 8-ата минута с далечен удар по земята, но отново вратарят на гостите бе стабилен и спаси.

Рик Джонантан продължи да е все така активен, в 12-ата минута той нахлу в наказателното поле отляво и опита да върне къс пас към Матиас Тисера. Топката се отби в краката на защитник на гостите и попадна в Кирил Десподов. Той дори нанесе удар, който обаче отново не затрудни Даниел Наумов.

Домакините излязоха напред в резултата в 18-ата минута, след като Якуб Пьотровски изпрати страхотно центриране. Полякът намери Каули в наказателното поле, а вторият стреля с глава и прати топката във вратата на безпомощния Даниел Наумов. ВАР прегледа ситуацията и отсъди засада при атаката на домакините. Голът бе отменен!

Лудогорец остана по-настоятелният отбор на терена. В 23-ата минута Десподов опита изстрел, който бе блокиран. Секунди след това топката попадна в Рик Джонатан и той също опита да преодолее Даниел Наумов, но без успех. В 26-ата минута отново Кирил Десподов намери Каули от изпълнение на ъглов удар. Каули опита труден изстрел от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от гредата.

ЦСКА 1948 застраши вратата пазена от Падт в 33-ата минута, когато разиграха добре и топката стигна до Радослав Кирилов, който се бе освободил на бялата точка за изпълнение на дузпи. Той опита изстрел, който обаче мина покрай вратата на Лудогорец.

Без сериозни положения и за давата отбора до края на първото полувреме. Първо в 42-ата минута Антон Недялков се включи добре в атаката и опита остро центриране, то обаче не намери целта си. Реян Даскалов от състава на гостите опита изстрел от далечна дистанция в 45-ата минута. Той се намираше на няколко метра след центъра, но все пак си пробва късмета. Топката прелетя високо над напречната греда.
Първата по-добра възможност през второто полувреме дойде за Лудогорец в 52-ата минута. Каули Оливейра получи пас от Рик Джонатан и показа техниката си, за да се освободи от двама защитника на гостите. След това той изпрати труден изстрел от границата на пеналтерията, който обаче мина встрани от вратата на Даниел Наумов.

В 54-ата минута пък ЦСКА 1948 отговори подобаващо. Георги Русев получи топката и изпрати много плътен удар към Серджио Падт, който обаче се справи отлично и улови топката. Две минути по-късно отново Русев бе потърсен с дълго подаване, но той бе бързо затворен и трябваше да върне топката назад.

"Орлите" си върнаха контрола над срещата. В 58-ата минута Рик Джонатан опита много мощен удар от далечна дистанция. Топката мина малко над напречната греда на вратата пазена от Даниел Наумов.

Гостите бяха близо до това да отбележат в 67-ата минута, когато Реян Даскалов изпрати дълго центриране към далечната греда, където се намираше Ивайло Чочев. Полузащитникът на гостите обаче се затрудни да засече подаването и не успя да нанесе хубав удар, а равенството се запази. В 70-ата минута се откри нов шанс за ЦСКА 1948, този път пред Радослав Кирилов, който показа страхотна техника и се освободи от двама защитника на "орлите". След това той опита удар, а само отличната намеса на Серджио Падт запази равенството.

По-малко от минута след това Лудогорец отговори светкавично. Бърнард Текпетей нанесе добър изстрел, който бе отразен с крак от Даниел Наумов.

Може би най-добрият шанс за "орлите" през втората част дойде в 72-ата минута, когато Игор Тиаго се възползва от грешка на Реян Даскалов. Футболистът на Лудогорец веднага намери Каули, който остана сам срещу Даниел Наумов. Каули опита прехвърлящ удар, който обаче премина встрани от вратата, след като и стражът на ЦСКА 1948 успя да докосне топката.

Бърнард Текпетей бе изведен в наказателното поле, но бе спрян от защитник на гостите. Все пак, Текпетей се изправи и опита удар, който бе блокиран. След разбъркване топката отново попадна в краката на Текпетей. Този път той бе безгрешен и я изпрати във вратата на ЦСКА 1948. ВАР прегледа ситуацията за нарушение на футболиста на Лудогорец при първоначалното единоборство със защитник на гостите. Всичко бе по правилата и ВАР потвърди попадението, 76-ата минута - 1:0.

Лудогорец създаде страхотна атака в 81-ата минута. Сисиньо бе изведен със страхотен пас, който мина между поне трима защитника на гостите. Той опита и изстрел, но топката не попадна в мрежата на ЦСКА 1948.

В 84-ата минута Радослав Кирилов върна гостите в мача. Той си спечели пространство в наказателното поле и прати прехвърлящ удар, който изненада Седжио Падт. Вратарят бе направил няколко крачки напред. Копнатата топка прелетя над главата на стража и влезе в далечния ъгъл на вратата - 1:1

Бърнард Текпетей се оказа на страхотна позиция да стреля в 88-ата минута. Вместо това той предпочете да комбинира с Каули Оливейра, който бе на по-чиста позиция. Последвалият удар обаче бе блокиран и топката мина встрани от вратата. Това бе отличен шанс за "орлите" отново да поведат и спечелят мача.

В последните секунди на мача Джонатан от ЦСКА 1948 си изкара втори жълт и червен картон, след като отново в добавеното време на двубоя той си заслужи първия жълт картон. Лудогорец застраши вратата на гостите с няколко центрирания в последните мигове, а Каули дори опита удар, който обаче бе спасен.

FT ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Бърнард Текпетей 76'
1:1 Радослав Кирилов 84'