Вратарят Генадий Ганев е най-новото попълнение на ЦСКА 1948. 32-годишният страж с български и украински паспорт преминава при "червените" със свободен трансфер, след като договорът му с Берое изтече. Ганев подписа контракта си с ЦСКА 1948 и се присъедини към подготвителния лагер на „червените“ в Банско.

Генадий Ганев

източник: официален сайт на ЦСКА 1948

Ето какво написаха в сайта на ЦСКА 1948:

"Опитният вратар ще засили още повече конкуренцията на поста в тима, воден от старши треньора Любослав Пенев. През изминалата кампания Ганев беше твърд титуляр за Берое в първенството и турнира за Купата на България, като записа 29 мача, в които допусна 26 гола и се отличи с цели 9 двубоя, в които запази мрежата си суха.

Два от тези мачове бяха домакинските победи на старозагорци с по 1:0 над ЦСКА, като в единия от тези сблъсъци Ганев отрази дузпа, изпълнена от Галин Иванов. Силните му изяви в тези срещи и блестящите му спасявания в голяма част от другите битки на Берое в шампионата бяха достатъчни да убедят ръководството на „армейците“ да привлече стража.

Ганев стана част от „зелените“ през 2020 г., като преди това в България е носил екипите на Дунав (Русе) и Верея (Стара Загора). Вратарят е бесарабски българин и логично голяма част от кариерата му дотук е преминала в Украйна, където е защитавал цветовете на Ингулец, Звезда Кропивницки, Герпник Кривой, Стал Алчевск, Нива Виниця и Черноморец Одеса. Първите си стъпки в юношеския футбол пък прави в Зоря Луганск, преди да премине в школата на Черноморец Одеса.

До голяма степен най-силния си сезон изиграва с фланелката на Ингулец – 2017/18, когато във втория украински ешелон записва 32 мача, в които допуска едва 19 попадение и приключва шампионата с впечатляващите 20 сухи мрежи.

Всички в клуба приветстваме Ганев с добре дошъл в ЦСКА и му пожелаваме здраве, късмет и много победи с „червените“!"