От ЦСКА 1948 оцениха изключително подобаващо играта на своя национал Даниел Наумов при снощното равенство на България срещу Северна Ирландия в трети мач от квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. Именно в тази среща стражът направи дебюта си за мъжкия състав на "трикольорите". В двубоя взе участие и другият играч на новака в efbet Лига Ивайло Чочев.

Пресявките за световното следващата година се подновяват на втори септември срещу Италия.

"Вратарят на ЦСКА Даниел Наумов изигра първия си мач за представителния отбор на България при гостуването на Северна Ирландия в световна квалификация.

Още в дебюта си стражът запази мрежата си суха за равенството 0:0, което донесе и първата точка за „лъвовете“ в групата.

Наумов имаше няколко ключови намеси под рамката, с които обезкуражи противниковите състезатели, а най-важната от тях несъмнено дойде в 47-мата минута. Тогава Уайт стреля, а топката тупна коварно пред българския вратар, но той плонжира и изби.

С представянето си армейският талант остави отлични впечатления. Шансът за 23-годишния Наумов дойде след добрите му мачове като капитан на младежкия национален отбор, който остана близо до класиране за европейското първенство в последния си квалификационен цикъл.

Иначе България можеше да грабне и победата в Белфаст след удар с глава на Димитър Илиев в последните минути, но колегата на Наумов на вратата на Северна Ирландия Пийкок-Фаръл също демонстрира страхотен рефлекс.

Освен вратаря на ЦСКА цял мач за представителния ни национален отбор на стадион „Уиндзър Парк“ изигра и халфът на „червените“ Ивайло Чочев. Той се включи и в трите световни квалификации дотук, като в две от тях стартира като титуляр – срещу Италия и Северна Ирландия. За Чочев това е завръщане в редиците на „лъвовете“ след двугодишно отсъствие заради контузия", написаха от столичния клуб на своята официална страница.