ЦСКА 1948 победи Царско село с 1:0 в мач от деветия кръг от efbet Лига. Домакините откриха резултата чрез Галин Иванов (29), а четвърт час преди края на двубоя "червените" останаха с човек по-малко след червен картон на Деян Лозев. До края на двубоя гостите притиснаха съперника си, но възпитаниците на Николай Киров имаха отлични възможности да решат срещата по-рано на контраатаки.

ЦСКА 1948 Царско село

източник: Sofascore.com

По този начин ЦСКА 1948 се измъкна от опасната зона и вече събра актив от 8 точки, с което се изкачи на 11-ата позиция, докато Царско село вече е на предпоследното място.

Антон Узунов
20 снимки

Домакините стартираха агресивно двубоя и в първите минути пресираха дълбоко съперника си. Добри възможности в този период получиха Ивайло Чочев и Георги Русев, но Янко Георгиев не трябваше да се намесва.

В 10-ата минута се стигна и до първата възможност пред вратата на Царско село. Георги Русев центрира в наказателното поле от фаул, където Ивайло Чочев стреля с глава, но Янко Георгиев улови.

Две минути по-късно гостите показаха, че ще са опасни на контраатака. Петър Атанасов напредна в половината на домакините и подаде към Миси Мезу. Нападателят овладя и стреля към вратата на Даниел Наумов, след което последва решителна намеса на Крум Стоянов, който изби в ъглов удар.

Възпитниците на Николай Киров продължиха да доминират в двубоя и малко по-късно Сашо Александров се намеси решително след изстрел на Георги Русев.

В 27-ата минута Царско село получи добра възможност за попадение. Васил Шопов овладя в наказателното поле, след което нанесе изстрел, който бе отразен от Даниел Наумов, а след това при опита му за пас към Петър Атанасов Крум Стоянов върна позицията си и изби.

Две минути по-късно домакините откриха резултата. Галин Иванов получи от Деян Лозев в наказателното поле. Нападателят се завъртя и стреля, след което последва лек рикошет в крака на Сашо Александров, което залъга Янко Георгиев и топката влетя в долния десен ъгъл.

Царско село опита да притисне съперника си в заключителните минути на първото полувреме и при едно центриране на Крум Стоянов в наказателното поле за малко да се стигне до автгол на Крум Стоянов, след като защитникът изчисти топката опасно над своята врата.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 имаше отлична възможност да удвои преднината си. Крум Стоянов центрира на далечната греда, където непокрития Денислав Александров нанесе изстрел, но топката премина над напречната греда.

На почивката треньорът на Царско село направи три промени по състава си, включвайки в игра Мартин Кавдански, Ален Стеванович и Лукас Диас.

Домакините имаха първата възможност през втората част, след като Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Денислав Александров нанесе изстрел от въздуха, но отново прати топката над напречната греда. В 53-ата минута Георги Русев стреля от дистанция, но Янко Георгиев бе на мястото си и улови.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 организира скоростна контраатака започната от Денислав Александров, който продължи към Георги Русев. Крилото веднага центрира остро по земя към далечната греда, където Галин Иванов нанесе изстрел от трудна позиция, но прати топката покрай вратата.

Седем минути по-късно "червените" останаха с човек по-малко, след като Деян Лозев получи втори жълт и съответно червен картон, след като игра с ръка при борба за топката с Иван Бандаловски.

Царско село опита да притисне съперника си, но защитата пред Даниел Наумов се справяше с опасностите. В 77-ата минута Никола Колев реши да преодолее вратаря на домакините от дистанция, но изстрелът му премина над вратата.

В 82-ата минута Сашо Александров центрира в наказателното поле, където Лукас Диас нанесе изстрел отблизо, но изпрати топката над вратата.

Пет минути преди края на двубоя гостите можеха да стигнат до равенството, след като Мартин Кавдански се възползва от разбъркване след ъглов удар и нанесе изстрел, но топката рикошира в тялото на защитник на домакините и излезе в ъглов удар.

"Червените" заложиха на организирането на бързи контраатаки и при една от тях Галин Иванов стреля от дистанция, след което топката срещна тялото на Мартин Кавдански и излезе в ъглов удар.

В добавеното време на двубоя ЦСКА 1948 имаше отлична възможност да реши всичко в мача след нова контраатака. Марио Топузов остана очи в очи с Янко Георгиев и опита елегантно да го прехвърли, но опитният вратар се намеси решително и спаси.

ЦСКА 1948 - Царско село 1:0

1:0 Галин Иванов 29'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Деян Лозев, Симеон Петров, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Ивайло Чочев, Ивайло Климентов, Ангел Бастунов, Георги Русев, Денислав Александров, Галин Иванов

Треньор: Николай Киров

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Ангелов, Сашо Александров, Иван Бандаловски, Венцислав Василев, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Никола Колев, Васил Шопов, Милан Йокич, Петър Атанасов, Миси Мезу

Треньор: Антони Здравков

Гл. съдия: Георги Димитров

Стадион: "Васил Левски", София