ЦСКА 1948 победи Славия с 3:1 като гост в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Въпреки че резултатът бе 0:0 чак до 68-ата минута, в крайна сметка домакините рухнаха и инкасираха три попадения, след като Бастунов, Шопов и Александров пронизаха Вуцов. За „белите“ се разписа Рангелов в продължението на срещата.

След днешното поражение Славия остана на 12 място с актив от едва 19 точки, като има преднина от само две пред последния Етър, който има мач по-малко, а гостува на "виолетовите" в последния кръг от редовния сезон.

Антон Узунов
56 снимки

В 3-ата минута Митков отправи първия удар в мача с глава след центриране от левия фланг, но неточно.

В осмата минута Серкан Юсеин пусна извеждащ пас в наказателното поле към Денислав Александров, но изстрелът му мина встрани от лявата греда.

60 секунди по-късно Владислав Узунов отвърна с далечен шут по земя, но той бе слаб и Наумов улови.

В 13-ата минута Кирилов получи на границата на пеналтерията от Димитров, финтира бранител и стреля, но противников играч блокира опита му за гол.

В 30-ата минута Минков се извиси над всички и засече с глава след центриране от пряк свободен удар, ала коженото кълбо мина вдясно от вратата.

В 36-ата минута ЦСКА 1948 получи страхотен шанс да открие. Денислав Александров спринтира зад защитата и опита прехвърлящ удар от границите на наказателното поле, след като Вуцов излезе неразчетено напред, но мерникът му изневери.

4 минути след това Русев овладя вляво в пеналтерията и мигновено порърси диагонала, но Вуцов внимаваше и парира. В ответната атака Макрилос изстреля мощна тупалка от около 25 метра, но Наумов бе нащрек и изби.

В 50-ата минута Ивайло Чочев изпълни пряк свободен удар, но Вуцов спаси без никакъв проблем.

10 минути по-късно Радослав Кирилов шутира силно с левия крак, след като топката се размина с всички при корнер и стигна до него, но тя профуча извън очертанията.

В 68-ата минута след разбъркване в наказателното поле Ангел Бастунов се оказа най-съобразителен, овладя подаване от Шопов и светкавично стреля по земя в десния ъгъл на Вуцов, откривайки за гостите.

В 80-ата минута Кирилов направи страхотен рейд по лявото крило, залъгвайки Александров с финт и стреля с левия крак, но в аут. Моменти след това Михаил Александров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Наумов.

В 88-ата минута прекрасна контраатака на "червените" с архитект в лицето на Денислав Александров премина през Русев, който нацели лявата греда, но при добавката Шопов се озова на точното място и покачи на празна врата на 0:2.

Денислав Александров сложи точка на спора в последната минута, след като открадна топката от Гандри, напредна и с ювелирно изпълнение по земя матира Вуцов.

В самото продължение чудесен пробив на Кирилов по лявото крило завърши с гол на Димитър Рангелов.

Славия: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров, 55. Андреа Христов, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 10. Радослав Кирилов (к), 11. Владислав Узунов, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 9. Калоян Кръстев, 14. Ивайло Димитров

Резерви: Петков, Тасевски, Рангелов, Виячки, Патев, Сораков, Дост

Старши треньор: Александър Тарханов

ЦСКА 1948: 29, Даниел Наумов (к), 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 5. Михаил Минков, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 9. Димитър Митков, 20. Ангел Бастунов

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 27. Борислав Дамянов, 10. Васил Шопов, 19. Георги Господинов, 28. Емануил Личев, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов

Старши треньор: Росен Кирилов

Стадион: "Славия"

Главен арбитър: Георги Димитров