Отборът на ЦСКА 1948 записа изразителна победа със 7:0 над Ямбол в първата контролна среща на тима за годината, изиграна на „Градския стадион“ в Несебър. Два гола за успеха отбеляза Марио Топузов, а по един добавиха Карлос Охене, Ангел Бастунов, Васил Шопов, Ивайло Климентов и Галин Иванов.

Официален сайт на ЦСКА 1948 - bg.cska1948.bg
6 снимки

Карлос Охене откри резултата с премерен удар в 8-мата минута и изведе „червените“ напред с първия си гол за тима. В 13-ата минута Бастунов завърши отлична триходова комбинация между него, Топузов и Русев.

В 20-ата минута Топузов се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите, а в 37-мата минута отново крилото беше точно за 4:0 от дузпа.

Още през първата част Галин Иванов замени принудително Георги Русев. На почивката в игра пък влязоха Димитър Пиргов, Георги Ангелов, Симеон Василев, Виктор Василев, Емил Мартинов, Борислав Вакадинов и Васил Шопов.

Именно Шопов покачи резултата на 5:0 в 49-ата минута, след като „разстреля“ вратаря отблизо. В 73-ата мннута Марио Топузов пусна успореден пас към Ивайло Климентов, който вкара за 6:0. В 87-мата минута пък Климентов отне в наказателното поле и подаде към Галин Иванов, който оформи крайното 7:0.

След категоричния успех, в събота тимът пътува за Алания, Турция, където ще проведе втори тренировъчен лагер между 22 януари и 6 февруари и ще изиграе нови пет контролни срещи.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Наумов (к), 15. Александров, 21. Василев, 87. Петров, 24. Марин, 37. Мартинов, 19. Охене, 20. Бастунов, 7. Топузов, 45. Ндонгала, 10. Русев

ЯМБОЛ: 23. Темпел, 99. Жечев, 19. Митов, 73. Ат. Георгиев, 15. Костадинов, 87. Петков, 8. П. Георгиев, 7. Христов, 11. Петков, 69. Манев, 10. Андонов (к)