ЦСКА 1948 дебютира с контролите си в Турция със загуба, след като преклони глава срещу полския Стал Миелец с 1:2. Заемащият предпоследното място в местната Екстракласа отбор показа по-добра игра в голям период от срещата, което е и логично, след като Стал е далеч по-напред в своята подготовка в турския курорт Анталия.

Двете попадения за „сините” паднаха през двете полувремена, като първо в 32-ата минута Дамиан Павловски откри резултата в Алания, а седем след старта на втората част от фаул Марчин Флис удвои актива за отбора на Стал. В 62-ата пък влезлият като резерва за „червените” Ивайло Чочев намали резултата и на практика оформи крайното 1:2. За отбора на Стал пък в игра бяха двама българи – Божидар Чорбаджийски и нападателят Алекс Колев.

Следващата проверка за ЦСКА 1948 в Турция е на 26-и януари срещу украинския Олександрия.

Атаката на българския тим бе водена от Мартин Камбуров, а за гостите титуляр бе бранителят Божидар Чорбаджийски, като през втората част в игра влезе и Алекс Колев.

Първият удар в срещата дойде след 70 секунди игра, след като гостите организираха нападение отляво и топката бе центрирана за капитана Гетингер. Той шутира от воле по диагонала, но топката премина над напречната греда на българската врата. След девет минути игра Матрас опита удар от сериозно разстояние, който не затрудни Даниел Наумов. Миг по-късно поляците изпълниха два поредни ъглови удара, като топката и двата пъти бе насочена към Чорбаджийски, но българинът не успя да отправи удар към вратата на Наумов.

След четвърт час стражът на българския тим блокира далечен шут на Томашиевич. Първият точен удар за ЦСКА 1948 дойде в 20-ата минута. Тогава Георги Русев се пребори вляво за спорна топка и стреля с десния крак, но Глива улови. В 27-ата минута родният тим отбеляза гол чрез Мартин Камбуров, но страничният съдия отсъди засада на нападателя.

"Сините" организираха бързо нападение след 32 минути и откриха резултата. Топката бе раздадена вляво и последва центриране в наказателното поле на ЦСКА 1948, след което Дамиан Павловски отправи удар и простреля Наумов за 1:0. Секунди по-късно пък Стал можеше да вкара втори гол след мощен диагонален шут на Мачей Янковски, но Наумов боксира топката.

В 35-ата минута Серкан Юсеин отправи много хубав удар от средна дистанция от воле, но стражът на Стал прати топката в ъглов удар.

Втората част стартира успешно за полския тим, който седем минути след подновяването на играта удвои своя актив. Марчин Флис шутира силно от пряк свободен удар отляво на вратата на Наумов и прати топката в българската врата - 2:0. В 55-ата минута българският отбор извади късмет, след като удар на Форсел от фаул премина много близо край лявата греда на Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 намали пасива си десет минути по-късно. Топката бе центрирана в наказателното поле на Стал Миелец, а след разбъркване най-съобразителен се оказа влезлият като резерва халф Ивайло Чочев и отблизо с левия крак вкара първото попадение за ЦСКА 1948 при контролите им на турса земя. Българите заиграха още по-добре, а в 71-ата удар на Ивайло Чочев бе блокиран от бранител в "синьо" и последва корнер за ЦСКА 1948.

Минута преди края на редовното време ЦСКА 1948 можеше да изравни резултата. Борислав Дамянов центрира топката страхотно отдясно за Бастунов, който отблизо не успя да завърши прекрасното нападение с гол след слабо изпълнение от страна на Бастунов.

FT / ЦСКА 1948 - СТАЛ МИЕЛЕЦ 1:2

0:1 Дамиан Павловски (32)

0:2 Марчин Флис (52)

1:2 Ивайло Чочев (62)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов – Александър Александров, Димитър Пиргов, Михаил Минков, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Личев, Георги Русев, Мартин Топузов, Денислав Александров, Мартин Камбуров

Треньор: Красимир Балъков

Стал Миелец: Михал Глива – Албин Гранлунд, Божидар Чорбаджийски, Марчин Флис, Андрея Прокич, Петери Форсел, Гжегож Томашиевич, Матеуш Матрас, Кристиан Гетингер, Дамиан Павловски, Мачей Янковски