ЦСКА 1948 най-после постигна бленува първа победа в efbet Лига, след като в 5-тия кръг беше победен Монтана с 2:0 в срещата, играна на националния стадион "Васил Левски". Двете попадения за домакините бяха дело на Галин Иванов, съответно в 31-та и 87-та минута. Двубоят иначе не беше от най-хубавите за гледане, като и двата тима се затрудняваха да наложат ритъма си върху мача.

Антон Узунов
32 снимки

Двубоят не започна в особено високо темпо. "Червените" задържаха повече топката първоначално, но без да успяват да застрашат вратата на Благой Макенджиев.

За сметка на това първата опасност беше на сметката на гостите. Даниел Наумов излезе не особено уверено при центритане, неуспявайки да боксира достатъчно далеч кълбото. В крайна сметка се стигна до първи удар в мача, дело на Стефан Цонков, който обаче не попадна в целта.

В следващите минути събитията на терена продължиха да бъдат разпокъсани, като нито един от двата тима не можеше да наложи някакъв особен териториален натиск.

В 31-та минута все пак обаче момчетата на Красимир Балъков и Йордан Юруков най-после достигнаха до бленувания първи гол от 4 мача насам. След бърза контраатака Галин Иванов получи топката на десния фланг, навлезе навътре и с чудесен удар в близкия ъгъл на Макенджиев счупи каръка пред гола за момчетата Красимир Балъков.

Началото на втората част видя доста по-смела игра от страна на Монтана, която обаче доведе само до няколко ъглови удари и леки разбърквания в първите 15 минути.

В 66-та минута домакините достигнаха до точен удар. Галин Иванов откри добра позиция за изстрел от границата на наказателното поле, но ударът на българския национал беше слаб и не затрудни Благой Макенджиев.

В 79-та минута дойде и най-чистото положение за играчите на ЦСКА 1948 за удвояване на аванса им в резултата. След бързо изпълнение на свободен удар Геогри Русев беше изведен абсолютно сам срещу Благой Макенджиев, но бившият страж на Дунав спаси по блестящ начин ударът по земя на стрелеца.

В 87-та минута интригата беше окончателно убита. След нова бърза контраатака Денислав Александров напредна смело по лявото крило и намери Галин Иванов на границата на наказателното поле. Иванов пое добре, преодоля прекия си пазач и прати топката отвъд обсега на Макенджиев за 2:0.

По този начин момчетата на Йордан Юруков записаха първи успех в елита през този сезон, с което събраха общ актив от 6 пункта след 5 изиграни срещи. Монтана, от своя страна, остана с един по-малко, заемайки 10-та позиция. "Червените" са поне за момента 7-ми в efbet Лига.

ЦСКА 1948 - Монтана 1:0

Ето и стартовите състави на двата тима:

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Венцислав Василев, Симеон Петров, Лазар Марин, Александър Александров, Серкан Юсеин, Васил Шопов, Ивайло Климентов, Галин Иванов, Даниел Младенов, Мартин Камбуров;

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Тони Тасев, Николай Цветков, Николай Минков;