ЦСКА 1948 разгроми с 5:2 Ботев Враца в мач от петия кръг в efbet Лига и стъпи на върха в класирането. Вечерта в Бистрица се превърна в истинско голово шоу, а в главната роля бе Ивайло Чочев. Националът вкара 4 попадения (17, 58, 82, 90+4-дузпа), дежурния си гол отбеляза и Георги Русев (45). Браян Переа (87-дузпа, 90+1) се разписа на два пъти за гостите. От 32-ата минута домакините играха с 10 души, след като с директен червен картон бе изгонен Карлос Охене. Срещата в Бистрица бе наблюдавана от националния селекционер Младен Кръстаич.

Двубоят започна с очаквано домакинско надмощие, но опасностите пред вратата на врачани липсваха. Първата голова възможност обаче бе за гистите. Браян Переа с хитър пас изведе Даниел Генов зад "червената" отбрана, който веднага отправи шут по диагонала. Топката обаче мина встрани от вратата, а останаха съмнения и за докосване от страна на стража Даниел Наумов.

В 17-ата минута отборът на ЦСКА 1948 поведе. Енрике Рафаел намери Александър Колев в наказателното поле, който центрира перфектно към Ивайло Чочев и националът отблизо с лекота направи 1:0. Футболистите на Любо Пенев обаче не се зарадваха в първия момент, тъй като асистент-съдията вдигна флага за засада. Ситуацията бе гледана повече от две минути от ВАР за засада при изграждането на атаката, но се оказа, че такава няма и главният съдия Иво Андреев зачете гола.

В 32-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Карлос Охене бе изгонен. Той влезе с бутоните напред в тялото на Чавдар Ивайлов и първоначално реферът му вдигна жълт картон, но при преразглеждането на нарушението Иво Андреев му показа червен картон. Така Охене няма да запомни с добро 100-ия си мач в българския елит.

В следващите минути гостите пренесоха играта в половината на ЦСКА 1948 и това отвори доста пространства в тяхната отбрана. В 42-ата минута бързоногият Георги Русев надбяга защитата и нахлу в наказателното поле. Останал очи в очи с вратаря Костов, той шутира в близкия ъгъл, но неточно.

Три минути по-късно Русев се реваншира за пропуска и направи 2:0. Крилото пак бе изпуснато от врачани и пробяга половината терен, за да се озове отново сам срешу стража на гостите. Този път той шутира с десния крък в далечния ъгъл и не сгреши.

Втората част започна с промени и в двата състава, но отново домакините бяха отборът, който диктуваше темпото. И логично след няколко пропуска, стигнаха до трети гол. Вкара го отново Ивайло Чочев със страхотен удар от границите на наказателното поле с десния крак, пращайки топката в сглобката на вратата на Костов за 3:0 в 58-ата минута.

Играчите на ЦСКА 1948 продължиха да се забавляват на терена и логично стигнаха до четвърто попадение. Вкара го отново Чочев в 82-ата минута, след като скочи най-високо след центриране от корнер и с глава прати топката зад гърба на Костов.

Три минути преди края на редовното време гостите върнаха един гол чрез Браян Переа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Реян Даскалов срещу Мартин Атанасов, а съдийското решение предизвика гнева на Любослав Пенев.

В добавеното време двата отбора си размениха по едно попадение. Най-напред Браян Переа се разписа отново, довкарвайки избита от Наумов топка.

Секунди по-късно Бастунов бе повален от Мартин Атанасов в наказателното поле, а героят на вечерта Ивайло Чочев дръпна завесата на головото си шоу с технично изпълнение на дузпа за 5:2.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ ВРАЦА 5:2

1:0 Ивайло Чочев (17)
2:0 Георги Русев (45)
3:0 Ивайло Чочев (58)
4:0 Ивайло Чочев (82)
4:1 Браян Переа (87-дузпа)
4:2 Браян Переа (90+1)
5:2 Ивайло Чочев (90+3-дузпа)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов-К, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 10. Георги Русев, 17. Енрике Рафаел, 9. Александър Колев

Старши треньор Любослав Пенев

БОТЕВ ВРАЦА:76. Красимир Костов-К, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 10. Сантиаго Монтоя, 21. Жан Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов