Шампионът Лудогорец се разправи безцеремонно срещу гостуващия ЦСКА 1948, след като го победи с категоричното 4:0 на своя „Хювефарма Арена” в последен мач от междинния 25-и кръг в efbet Лига. Гостите от София и треньорът им Росен Кирилов бяха избрали подчертано дефанзивен подход поради кадрови проблеми, но предпочетената схема 5-4-1 не спомогна на „червените” в тази среща за нещо повече от тази загуба. Четирима играчи на ЦСКА 1948 не играха в срещата с Лудогорец, тъй като имат договорни ангажименти с разградчани, но играят под наем в София -  Денислав Александров, Серкан Юсеин, Димитър Митков и Ивайло Климентов, който за този мач бе и с наказание.

Блестящ мач за „орлите” направи Кирил Десподов, който реализира две от попаденията (40, 61), а халфът също така даде и асистенция за гол на Сисиньо в 45-ата минута. Жосуе Са пък реализира първия гол за разградчани в 35-ата минута.

В хода на срещата пък столичани дори не успяха да отправят и един точен удар посока вратата на Лудогорец, като тимът на Кирилов имаше точно (1), който дойде през втората част чрез Ангел Бастунов, но и той по никакъв начин не притесни Кристиян Кахлина.

Лудогорец - ЦСКА 1948

източник: sofascore.com

Лудогорец остава на първото място и си върна преднината от девет точки пред втория Локомотив Пловдив. Лудогорец е с 61 точки на върха, а „смърфовете” са с 52. ЦСКА 1948 пък е с 35 точки и е с точка пред седмия Черно море, като последното място в Топ 6 за плейофите от елита ще се определи в последния кръг от редовния сезон.

Антон Узунов
19 снимки

Лудогорец започна мача с агресивна и висока преса, като умело и контролираше топката срещу своя опонент. Домакините организираха добре свое нападение отляво в четвъртата минута. Топката стигна до Бърнард Текпетей, който центрира за Кирил Десподов, чийто удар с глава отиде встрани - аут.

Отзивите след мача:

Дамбраускас: Не беше лесно, но играхме като шампиони

Десподов: ЦСКА 1948 игра доста затворено

Росен Кирилов: Ако бяхме задържали до почивката 0:0, за Лудогорец щеше да е трудно

В деветата минута пък Бърнард Текпетей бе изведен вляво в наказателното поле на ЦСКА 1948. Вратарят на столичани Наумов излезе да пресича рейда на нигерица, който обаче го подмина. За щастие на Наумов обаче топката излезе аут и атаката на "орлите" приключи, след като вратата на ЦСКА 1948 бе оставена оголена от вратаря. След 13 минути игра "орлите" стигнаха до първия си голям шанс за гол в мача. Сисиньо комбинира вдясно по нападението на домакините с Клаудиу Кешеру. Той върна на двойно за бранителя в наказателното поле на столичани, който пусна пас назад по земя за Текпетей вляво на вратата на Наумов. Крилото на Лудогорец отправи удар, но Александър Александров изби топката току преди да влети във вратата на столичния тим от голлинията на "червените".

Домакините откриха резултата след корнер в 35-ата минута. Кирил Десподов центрира от ъгловия удар към Текпетей, който се измъкна от отбраната на ЦСКА 1948. Неговият удар бе париран с крак от Даниел Наумов, но Жосуе Са притича и довкара топката, за да вкара първия си гол с екипа на "орлите".

Вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов направи много лека грешка при опит за пас вляво на своята отбрана. Неговото подаване бе посрещнато от Вандерсон още в наказателното поле на ЦСКА 1948, който видя Кирил Десподов и той отблизо реализира втория гол в срещата - 2:0 за "орлите".

Изключително нападение от "орлите" завърши с гол в последната минута от редновото време. Каули Оливейра изведе вляво Кирил Десподов, който имаше много свободно пространство. Крилото на Лудогорец центрира с външен фалц по земя в наказателното поле между Наумов и Ангел Лясков, където Сисиньо се вклини и отблизо притисна Лясков, който си реализира автогол - 3:0.

"Зелените" продължиха да доминират над съперника си, който нямаше нито един удар посока вратата на Кристиян Кахлина към 55-ата минута на срещата в Разград. Първият удар посока вратата на "орлите" дойде в 58-ата минута.Резрвата Галин Иванов проби през средата на терена и спря на дъгата. Опитният халф пусна леко към Ангел Бастунов, който отправи изстрел, но той бе много неточен.

Силният мач за Кирил Десподов бе факт и той вкара втория си гол в срещата. Клаудиу Кешеру изведе прекрасно родения в Кресна офанзивен футболист, който с лекота надбяга Симеон Петров. Десподов стреля по земя, пращайки топката между краката на Наумов за 4:0.

ЦСКА 1948 тотално свали гарда срещу своя съперник, а в 78-ата минута и Клаудиу Кешеру опита също да се разпише, но изстрелът му от фаул излетя аут. До края на срещата "орлите" продължиха да опитват да притиснат съперника си, но до пети гол във вратата на Даниел Наумов не се стигна.

FT / ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ЦСКА 1948 ► КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

1:0 Жосуе Са (35)

2:0 Кирил Десподов (40)

3:0 Сисиньо (45)

4:0 Кирил Десподов (61)

Рефер: Станислав Тодоров (Шумен)

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Стартови състави:

Лудогорец (4-2-3-1): 1 Кристиан Кахлина 3 Антон Недялков 4 Сисиньо 11 Кирил Десподов 🟨 (65' - 64 Доминик Янков) 24 Оливие Вердон (79' - 5 Георги Терзиев) 25 Стефан Баджи (72' - 18 Светослав Дяков) 28 Клаудиу Кешеру 32 Жосуе Са 37 Бърнард Текпетей 88 Вандерсон (65' - 10 Елвис Ману) 95 Каули Оливейра (72' - 7 Алекс Сантана)