Монтана победи с 1:0 ЦСКА 1948 в първи двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Гола вкара Тони Тасев от дузпа в 22-ата минута. От 61-ата минута домакините играха с 10 души, след като Сергей Георгиев бе изгонен за втори жълт картон. Загубата край Огоста разклати мястото на "червените" в топ 6, а в следващия кръг отборът играе срещу Левски.

Антон Узунов
35 снимки

Гостите влязоха по-добре в мача и диктуваха играта в първия четвърт час. На два пъти стигнаха и до отлични възможности в наказателното поле на Монтана, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин. В 15-ата минута футболистите на Атанас Атанасов изненадващо можеха да поведат при първата си опасна атака, но бяха спряни от блестящата реакция на Даниел Наумов. Стражът на ЦСКА 1948 се разтегна максимално и изби топката в напречната греда след мощна тупалка на Давид Кики.

Това вдъхна самочувствие на домакините и те все по-често започнаха да се задържат в половината на "червените". При една на пръв поглед безобидна ситуация в 22-ата минута се стигна и до дузпа в полза на Монтана. Тони Тасев с гръб към вратата излизаше от наказателното поле, когато бе фаулиран от Георги Русев и реферът посочи бялата точка. Тасев бе безкомпромисен и с майсторски шут прати Наумов в обратния ъгъл за 1:0.

Озовали се в ролята на догонващи, футболистите на ЦСКА 1948 се активизираха, но стигнаха до възможност за израване едва минута преди почивката. Тогава Лазар Марин шутира, топката премина през куп играчи и стигна до Галин Иванов, който я залож за Симеон Петров и той я вкара топката в мрежата на домакините. Попадението обаче бе отменено заради засада, тъй като според асистент-съдията Петров е отклонил удара на Марин към Галин Иванов.

В 61-ата минута Монтана остана с човек по-малко, след като Сергей Георгиев получи втори жълт картон за нарушение срешу Лазар Марин. Червеният картон за халфа на домакините дойде само 8 минути след първото му официално предупреждение.

Гостите постепенно стегнаха обръча около наказателното поле на Монтана, но трудно стигаха до опасности пред Макенджиев. Едва в 81-ата минута пред Галин Иванов се откри шанс да изравни, но ветеранът разочарова, шутирайки над вратата от удобна позиция. Пак той опита късмета си две минути по-късно, но този път топката срещна стената след пряк свободен удар.

МОНТАНА - ЦСКА 1948 1:0  / Класиране

1:0 Тони Тасев (22)

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-капитан, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 4. Радослав Терзиев, 22. Стефан Каменов, 8. Тони Тасев, 6. Янко Ангелов, 23. Сергей Георгиев, 11. Николай Минков

Треньор Атанас Атанасов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 10. Васил Шопов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 33. Галин Иванов-капитан