Арда и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Срещата предложи малко чисти голови положения, но много на брой напечени ситуации. В две от тях се стигна до червен картон, след като първо Иван Коконов бе изгонен в 64-ата минута след преразглеждане с ВАР, а в 86-ата Александров за гостите също пое преждевременно към душовете заради груба игра спрямо съперников играч.

Антон Узунов
23 снимки

В третата минута Иван Тилев изпълни пряк свободен удар, но той срещна стената и излезе в ъглов удар. При последвалото центриране топката първоначално бе изчистена, но тя попадна у Коконов, който шутира по земя в посока десния ъгъл, ала Виденов се намеси чудесно и спаси.

В 18-ата минута Денислав Александров изсипа топката в пеналтерията от статично положение, но Караджов излезе смело и улови.

В 37-ата минута Денислав Александров нахлу с топката отляво в наказателното поле, но се заинати и в крайна сметка изгуби притежанието ѝ.

5 минути по-късно Иван Коконов засече с воле центриране от десния фланг на далечната греда, но изстрелът му попадна в ръцете на Виденов.

В 52-ата минута Руменов опита доста технично изпълнение, с което да прехвърли Виденов, но коженото кълбо мина над вратата. В ответната атака Бастунов сложи топката на главата на Дамянов, но той удари левия страничен стълб.

В 64-ата минута Иван Коконов получи директен червен картон заради изключително грубо нарушение спрямо съперников играч. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което съдията взе крайното решение.

13 минути след това Ангел Лясков получи в пеналтерията, завъртя се и шутира към близкия ълъ, но мерникът му изневери.

В 82-ата минута Хайдаров пробва късмета си от далечна дистанция с левия крак, търсейки горния ляв ъгъл, но топката профуча няколко сантиметра встрани.

Александър Александров също бе изгонен в 86-ата минута заради неспортсменско нарушение към съперников състезател и така двата отбора останаха с по 10 човека на игрището.

В последната минута на редовното време Топузов завъртя добре топката с десния крак от удобна ситуация, но Виденов внимаваше и с чудесен плонж спаси.