Отборът на ЦСКА 1948 записа историческа първа победа като гост през сезона, надделявайки с 2:1 при визитата на „Тича” на Черно море във Варна. Гостите могат да се отчетат и с първите си два вкарани гола като гост, след като тимът направи пълен обрат. Първо Матиас Курьор поведе варненци напред в 21-ата, но в 29-ата Галин Иванов изравни, а в 63-ата Мартин Камбуров от дузпа оформи крайния резултат.

Домакините създадоха добро нападение отляво в седмата минута. Мат Курьор влезе смело в наказателното поле на ЦСКА 1948. Той опита успореден пас вдясно за Иса, но в сетния миг Димитър Пиргов предотврати опасност пред вратата на Дануел Наумов. Пет по-късно Леандро Андраде от Черно море наказа грешка при изнасянето от защитата на "червените". Той стреля, но встрани.

Домакините откриха резултата чрез Матиас Курьор в 21-ата минута. Родриго получи вдясно и елиминира с едно движение Димитър Пиргов. Александър Александров увисна във въздуха, а Матиас Курьор с глава матира Наумов.

Гостите изравниха резултата във Варна след малко по-малко от половин час игра. Васил Шопов елиминира феноменално на аутлинията Виктор Попов и центрира към Галин Иванов, който бе непокрит и от 12 метра матира Дюлгеров.

В самия край на първото полувреме ЦСКА 1948 направи огромен пропуск. Александър Александров центрира брилянтно отдясно за Мартин Камбуров, който причудливо бе оставен непокрит на няколко метра пред вратата на Дюлгеров. Камбуров опита удар с глава в далечния ъгъл на Дюлгеров, но топката премина встрани.

Второто полувреме стартира силно за "моряците". В 48-ата минута Курьор и Иса се разминаха с топката след перфектно центриране на Панов, а минута по-късно Родриго Енрике стреля неточно посока вратата на ЦСКА 1948. В 61-ата минута топката бе центрирана от корнер в полето на ЦСКА 1948, а Димов отклони леко с глава. Топката отиде към Исмаил Иса, който стреля, но Васил Шопов от голлинията изби напред.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1948 1:2

1:0 Мат Курьор (21)

1:1 Галин Иванов (29)

1:2 Мартин Камбуов (63-дузпа)

Рефер: Георги Димитров (София)

Стадион: "Тича" (Варна)

Черно море: Иван Дюлгеров – Виктор Попов, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Цветомир Панов – Васил Панайотов, Стефан Велев – Леандро Андраде, Родриго Енрике, Матиас Курьор – Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов – Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов – Васил Шопов, Серкан Юсеин, Денислав Александров – Галин Иванов  , Марио Топузов, Лазар Марин – Мартин Камбуров