Арда постигна първа победа като гост от началото на сезона в efbet Лига. Тимът от Кърджали победи ЦСКА 1948 в Бистрица с 2:1 в мач от 8-ия кръг на първенството. За гостите точни бяха Феликс Ебоа Ебоа през първото полувреме и Тонислав Йорданов през второто. Дори фамозен гол на Джонатан Перейра в края не бе достатъчен за „червените“.

С успеха отборът, воден от Александър Тунчев, вече има 18 точки и заема 6-ото място в класирането. За ЦСКА 1948 това пък е четвърти шампионатен мач без победа. „Червените“ са на 8-а позиция в подреждането с актив от 14 пункта.

start-photo.bg
58 снимки

Срещата започна с по-силни минути за гостите. В 6-ата минута топката стигна до Тонислав Йорданов, който извън наказателното реши веднага да стреля, но ударът му бе блокиран.

„Червените“ все повече поеха контрол над топката и на свой ред опитаха някои атаки. Чистите голови положения обаче липсваха и пред двете врати. В 33-ата минута Марио Илиевски стигна до центриране в наказателното на гостите и успя да отклони топката, но не и да затрудни стража Анатолий Господинов.

Две минути след това Арда успя да поведе. Центриране отляво на Борислав Цонев стигна до Феликс Ебоа Ебоа, който технично отклони топката покрай Алекс Божев и в мрежата на "червените".

Така и завърши първата част – при минимален аванс за отбора от Кърджали.

В 57-ата минута Станислав Иванов напредна по десния фланг и прати центриране в наказателното. Тонислав Йорданов стреля директно от въздуха с десния крак, но Алекс Божев блесна с намеса и спаси.

Секунди след това обаче именно Йорданов удвои аванса на Арда. Борислав Цонев прати ново центриране отдясно, а топката рикошира, след което стигна до Тонислав Йорданов. Този път той стреля с глава и преодоля вратаря на "червените", за да покачи резултата на 2:0.

Валентин Илиев направи няколко смени, а в края на срещата определено ЦСКА 1948 заигра по-добре, докато Арда нормално се прибра. В 86-ата минута добра възможност се откри пред Неделко Пишчевич, който след разбъркване се извиси над всички и стреля с глава. Ударът му обаче бе насочен право в ръцете на противниковия вратар.

Две минути по-късно фамозен гол на Джонатан Перейра върна интригата. Избита топка стигна него, а той си я нагласи и стреля мощно с десния крак. Кълбото влетя в мрежата на гостите - никакъв шанс за Анатолий Господинов.

В добавеното време Чинонсо Офор беше изведен сам срещу Алекс Божев, но не успя да сложи точка на интригата, тъй като стреля покрай вратата на ЦСКА 1948. Все пак други опасности пред вратата на кърджалийци нямаше и Арда си тръгна с трите точки.

efbet Лига

FT .

1 : 2

• 88’ Джонатан
  • 35’ Феликс Ебоа
  • 57’ Тонислав Йорданов
  • Край на срещата!

90+3'
  • Чинонсо Офор беше изведен сам срещу Алекс Божев, но не успя да сложи точка на интригата, тъй като стреля покрай вратата на ЦСКА 1948.

90+2'
  • ГОООООЛ! Избита топка стигна Джонатан Перейра, който си я нагласи и стреля мощно с десния крак. Кълбото влетя в мрежата на гостите - никакъв шанс за Анатолий Господинов.

88'
  • Ради Кирилов отправи хубав удар с десния си крак, а топката прелетя опасно близо до страничния стълб.

87'
  • Добра възможност! Откри се пред Неделко Пишчевич, който след разбъркване се извиси над всички и стреля с глава. Ударът му обаче бе насочен право в ръцете на противниковия вратар.

86'
  • Удар с глава на Марио Илиевски - над вратата, пазена от Анатолий Господинов.

76'
  • Смяна - Борислав Цонев напуска игра, а на негово място се появява Джелал Хюсеинов.

69'
  • Талис на свой ред пробва с далечен шут, но не намери очертанията на вратата.

65'
  • Октавио успя да засече центриране и стреля с глава, но над напречната греда на гостите.

64'
  • Смяна - Дуду Хатамото излиза, а Октавио влиза.

61'
  • ГООООЛ! Борислав Цонев прати ново центриране отдясно, а топката рикошира, след което стигна до Тонислав Йорданов. Този път той стреля с глава и преодоля вратаря на "червените", за да покачи резултата на 2:0.

57'
  • Добър шанс! Станислав Иванов напредна по десния фланг и прати центриране в наказателното. Тонислав Йорданов стреля директно от въздуха с десния крак, но Алекс Божев блесна с намеса и спаси.

57'
  • Талис успя да изведе отлично Марио Илиевски, който обаче бе спрян от излезлия напред страж на Арда.

56'
  • Чинонсо Офор отигра центриране отляво, но прати топката встрани от вратата на ЦСКА 1948.

55'
  • Смяна - Бирсент Карагарен влиза на мястото на Петър Витанов.

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първата част!

45+1'
  • Жълт картон за Дуду Хатамото заради симулация.

40'
  • ГОООООЛ! Центриране отляво на Борислав Цонев стигна до Феликс Ебоа Ебоа, който технично отклони топката покрай Алекс Божев и в мрежата на "червените".

35'
  • Марио Илиевски стигна до центриране в наказателното на гостите и успя да отклони топката, но не и да затрудни стража Анатолий Господинов.

33'
  • Дуду Хатамото опита изстрел от дистанция, но изпълнението му беше неточно.

15'
  • Борислав Цонев изпълни първи ъглов удар за Арда. Неделко Пишчевич обаче изчисти без проблеми.

12'
  • Топката стигна до Тонислав Йорданов, който извън наказателното реши веднага да стреля, но ударът му бе блокиран.

6'
  • Рано-рано бе показан първият жълт картон в мача. Получи го Станислав Иванов, който в рамките на минута извърши две нарушения.