Крумовград приема ЦСКА 1948 играят при резултат 1:1 в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Серкан Юсеин откри още в седмата, а Евгений Сердюк изравни в 50-ата минута от дузпа. Срещата на спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в пловдивския квартал „Коматево“ може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

Снимки: Startphoto.bg
17 снимки

Двата отбора са разделени от една точка в класирането, като тимът на Атанас Рибарски заема девето място, а „червените“ са седми.

Домакините започнаха силно двубоя и откриха резултата още с първата си възможност в седмата минута. Джунейт Али получи от Серкан Юсеин на десния фланг, задържа добре топката срещу Райън Бидунга и избра точния момент да изведе именно Юсеин в наказателното поле, който финтира Радослав Кирилов и след това от малък ъгъл стреля между краката на Петър Маринов за 1:0.

Само 43 секунди след началото на второто полувреме ЦСКА 1948 поиска дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана. В ситуацията Радослав Кирилов се пребори за топката пред наказателното поле, след това влезе отдясно в него и опита да центрира, но кълбото се отби от разпънатата дясна ръка на Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, в продължение на няколко минути, посочи бялата точка. С изпълнението се зае Евгений Сердюк, който не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл на Янко Георгиев, който се хвърли на другата страна - 1:1.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

efbet Лига

1 : 1

• 7’ Серкан Юсеин
  • 50’ (д) Евгений Сердюк
  • ОПАСЕН УДАР! Евгений Сердюк задържа добре топката отляво в наказателното поле, след което върна за Талис, който стреля опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Янко Георгиев.

52'
  • ГООООЛ ЗА ЦСКА 1948! Евгений Сердюк изравни от дузпа! Само 43 секунди след началото на второто полувреме гостите от София поискаха дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана. В ситуацията Радослав Кирилов се пребори за топката пред наказателното поле, след това влезе отдясно в него и опита да центрира, но кълбото се отби от разпънатата дясна ръка на Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, в продължение на няколко минути, посочи бялата точка. С изпълнението се зае Сердюк, който не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл на Янко Георгиев, който се хвърли на другата страна - 1:1.

50'
  • Петър Витанов замени Емил Ценов в състава на ЦСКА 1948 на почивката.

46'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45+1'
  • НОВ ИЗСТРЕЛ! Кристофър Ачемпонг центрира отдясно в наказателното поле, а на първа греда Талис зае по-добра позиция от Лукас Сантана и засече с глава, но покрай лявата греда на Янко Георгиев в аут.

45'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Бирсент Карагарен центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Талис Енрике свали с глава за Евгений Сердюк. Украинецът овладя и след това комбинира с връхлитащия Карагарен, който стреля силно, но се получи рикошет в Матей Шимич и кълбото излезе в корнер.

41'
  • ОПАСЕН УДАР! Талис Енрике центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където топката беше изчистена. Там, обаче, капитанът на гостите Радослав Кирилов стреля много хубаво от воле с десния крак, а топката профуча малко над напречната греда на Янко Георгиев в аут.

27'
  • Първи жълт картон и за играч на Крумовград – получи го капитанът Божидар Кацаров.

27'
  • ПРЕТНЕЦИИ ЗА ДУЗПА! Капитанът на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов получи и спря топката отляво в наказателното поле, а след това падна в пеналтерията след съприкосновение с Лукас Сантана и въпреки претенциите на „червените“, главният съдия Димитър Димитров не отсъди наказателен удар.

23'
  • Първо официално предупреждение в двубоя – то бе за Емил Ценов от ЦСКА 1948.

20'
  • УДАР! Емил Ценов шутира от далечно разстояние по земята, но покрай лявата греда на Янко Георгиев.

20'
  • ГООООЛ ЗА КРУМОВГРАД! Серкан Юсеин откри рано! Джунейт Али получи от Юсеин на десния фланг, задържа добре топката срещу Райън Бидунга и избра точния момент да изведе именно Юсеин в наказателното поле, който финтира Радослав Кирилов и след това от малък ъгъл стреля между краката на Петър Маринов за 1:0.

7'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Топката беше върната към в половината на Крумовград, като Лукас Сантана я гърдираше за вратаря Янко Георгиев, който излезе извън наказателното си поле, за да я изчисти. Там, обаче, добра преса упражни Евгений Сердюк, който застана на пътя на Георгиев и блокира изчистването на вратаря, като топката рикошира опасно, но излезе в аут.