Локомотив Пловдив победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64-дузпа) вкараха за домакините, резервата Денислав Ангелов (48) се разписа за "червените". От 63-ата минута гостите играха с 10 души, след като Крум Стоянов бе изгонен с директен червен картон. Националът Димитър Илиев донесе трите точки на отбора си от дузпа, която със сигурност ще му върне поразклатеното самочувствие след пропуска му при загубата от Литва. Срещата на стадиона в квартал "Лаута" бе изгледана от националния селекционер Ясен Петров.
Двата отбора влязоха доста предпазливо в срещата и двамата вратари скучаеха в първите минути. Първият опит за стрелба беше на гостите, но ударът на Бастунов беше блокиран, а при добавката Крум Стоянов шутира неточно. Грешка на Милош Петрович при изнасянето на топката в 18-ата минута позволи на Галин Иванов да отправи удар, но той отново беше блокиран от Биков.

Домакините отправиха първия си удар едва в 25-ата минута. Гомис намери с дълго центриране Димитър Илиев, но капитанът с глава прати топката в ръцете на вратаря Наумов. Малко след това и Венсан Марсел опита късмета си, но техничният му удар не намери целта.

В 33-ата минута обаче гостите бяха матирани от триходова комбинация между Георги Минчев, Димитър Илиев и Парвиз Умарбаев. Националът на Таджикистан изскочи очи в очи със стража на "червените" и технично откри резултата - 1:0.

Четири минути след попадението само изумителната реакция на Лукас Рейдър запази аванса на пловдивчани. Ивайло Чочев показа класа, продължавайки с глава дълъг пас на Симеон Петров към Ангел Бастунов в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА 1948 си освободи място за стрелба и шутира технично, но стражът на домакините се разтегна и изби в ъглов удар.

Втората част започна с една промяна в състава на гостите и тя бързо даде резултат. В 48-ата минута резервата Денислав Ангелов засече центриране от корнер и отблизо прати топката във вратата на Локомотив Пд - 1:1.

Голът внесе много ентусиазъм в играта на ЦСКА 1948, но гостите бяха попарени в 63-ата минута. Георги Минчев изведе майсторски Димитър Илиев в наказателното поле очи в очи с вратаря Наумов. Капитанът на "черно-белите" бе съборен от Крум Стоянов, но изненадващо реферът вдигна жълт картон на Илиев за симулация. ВАР обаче бързо поправи грешката му и бе отсъдена дузпа и червен картон за защитника на ЦСКА 1948. Димитър Илиев не трепна от бялата точка и със силен удар в десния ъгъл направи 2:1.

Останали с 10 души гостите трудно намираха верния път към вратата на Рейдър. В края на мача дори можеха да получат трети гол, но Наумов не позволи това да стане. Първо спаси с крак удар на Георги Минчев, а след това изби далечен шут на Гомис под гредата.

Победата изкачи Локомотив Пд на 7-ото място в класирането с 14 точки, на две зад Берое, който обаче е и с мач по-малко.