Отборът на ЦСКА 1948 не остави шансове на Пирин Благоевград и го надигра с класическото 3:0 в контролна среща в Банско, която е част от лятната подготовка на двата тима. Реян Даскалов откри в 19-ата, а Александър Колев удвои в 33-ата минута. Пет минути след началото на втората част Колев отбеляза второто си попадение в мача след точно изпълнена с дузпа, с което оформи и крайния резултат.

Това е втора поредна убедителна победа за Любослав Пенев начело на "червените" след успеха с 5:0 над новака в efbet Лига Спартак Варна. За Пирин пък това е второ поредно поражение след това от Септември София с 1:3.

Velizar Eremiev / LAP.bg
13 снимки

Проверката стартира в спокойно темпо като и двата отбора не предприемаха излишни рискове.

Първата голова ситуация дойде в 16-ата минута, когато обаче вратарят на ЦСКА 1948 Генадий Ганев парира опасен удар с глава отблизо на Станислав Костов.

"Червените" обаче откриха резултата три минути по-късно, когато топката стигна до включилия се в атака защитник Реян Даскалов, а той нанесе хубав изстрел по тревата с левия крак извън наказателното поле, след което кълбото се спря в долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Футболистите на Любослав Пенев бяха по-активни и съвсем заслужено стигнаха и до второ попадение в 33-ата минута. Тогава Джонатан Перейра и Марио Топузов комбинираха добре отляво, а последният напредна добре и центрира на първа греда, където Александър Колев успя да стреля с глава и прониза Георгиев - 2:0.

ЦСКА 1948 - Пирин Благоевград 3:0 / Контролна среща, 18.06.2022 г.

източник: Velizar Eremiev / LAP.bg

В 38-ата минута появилия се като резерва Георги Русев пропусна да реализира трети гол, след като не успя да отиграе по най-добрия начин с глава от близка дистанция. Секунди преди изтичането на редовното време на първата част и Стефан Цонков не успя да се разпише от добра позиция.

Четири минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 получи право да изпълни дузпа, след като Русев беше фаулиран в наказателото поле на Пирин. С изпълнението се зае Алекс Колев, който не сгреши и вкара втория си гол в мача за 3:0.

След третото попадение "орлетата" взеха превес във владението на топката и започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника, но резултатът така и не се промени. Бяха извършени и доста смени в двата състава.

В 85-ата минута дойде и най-чистото положение за Пирин в мача, но Преслав Йорданов нацели напречната греда.

До края ново попадение не падна и ЦСКА 1948 се поздрави с успеха.

FT | ЦСКА 1948 – ПИРИН БЛАГОЕВГРАД  3:0

1:0 Реян Даскалов 19'

2:0 Александър Колев 33'

3:0 Александър Колев (дузпа) 50'