Отборът на Локомотив Пловдив приема ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата е тази вечер от 20:45 часа на стадион „Локомотив” в Пловдив и може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развитието на двубоя минута по минута.

Футболистите на Александър Тунчев ще се опитат да продължат възхода си, след като преди няколко дни записаха първи успех у дома през сезона. „Смърфовете” надделяха над Пирин Благоевград в отложен мач.

В същото време ЦСКА 1948 пристига в Пловдив със самочувствие, след като в миналия кръг „червените” победиха коравия тим на Берое в София.

Двата тима са съседи във временното класиране, което прави залога в днешния двубой още по-голям. Локомотив е девети във временното подреждане, докато ЦСКА 1948 заема десетото място. И двата отбора имат по 11 точки в актива си.

ЦСКА 1948 е един от тимовете в елита с най-слаба защита. „Червените” допускат средно по 1,91 гола на мач. Локомотив Пловдив няма загуба в последните си четири шампионатни срещи. Тимът на старши треньора Николай Киров ще търсят първи успех като гост през сезона.