Ботев Пловдив успя да надиграе ЦСКА 1948 с резултат 2:0 в един от най-интересните сблъсъци в 10-ия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан реализира от дузпа във втората минута на добавеното време. В 48-а минута французинът удвои резултата. През втората част и двата тима пропуснаха доста положения, но "канарчетата" напълно заслужено взеха своето.

100 снимки

Началните минути в Пловдив бяха доста равностойни. И двата тима опитваха да наложат по-високо темпо, но ударите и положенията напълно отсъстваха. Херман пробва удар в 17-а минута, но блокиран от Охене.

Първият голям шанс дойде в 21-а минута. След разбъркване при ъглов удар, Херман стреля, а Антоан Бароан получи шанс да вкара от чиста позиция, но някак Даниел Наумов успя да спаси.

В 26-а минута дойде и първият голям пропуск за гостите. След отклонена топка от ъглов удар, Ангел Бастунов се оказа на страхотна позиция, фронтално срещу вратата, но стреля над вратата на Ханкич.

Минута преди края на частта Ботев Пд получи шанс да вкара, след като Бароан и Брахими предизвикаха разбъркване в наказателното поле. След края на ситуацията Драгомир Драганов отсъди 11-метров наказателен удар заради нарушение срещу Брахими. Зад топката застана Антоан Бароан, който не прости на Наумов за 1:0.

Три минути след рестарта резултатът беше удвоен. След брилянтен извеждащ пас към Елвис Ману, стрелецът излезе сам срещу Наумов и избра неегоистичното решение, за да пусне топката към Бароан, който на празна врата не сбърка за 2:0.

Гостите постепенно натиснаха и стигнаха до шанс в 59-а минута. След ъглов удар Хелинтон и Перейра стреляха точно, но Хидайет Ханкич се представи на ниво.

Две минути след това и "канарчетата" имаха своя шанс. След грешка на Реян Даскалов, Бароан отне топката, но Даниел Наумов успя да скъси ъгъла и да избие. С шансове се отчетоха след това и Джонатан Перейра и Елвис Ману, а темпото на мача се вдигнаха неимоверно.

В 66-а минута гостите пак се разминаха на косъм с гола. След остро центриране на Перейра, Чочев стреля с глава, но Ханкич се отчете с великолепна намеса.

След тези френетични минути нещата се поуспокоиха и Ботев успя да удържи доста уверено своя аванс, за да вземе втора победа за сезона.

Ботев Пловдив - ЦСКА 1948 2:0

​1:0 - Антоан Бароан (45+2)

2:0 - Антоан Бароан (48)