Отборът на ЦСКА 1948 разби Славия с резултат 5:1 в първи мач от неделната програма от 10-ия кръг в efbet Лига. Срещата премина под диктовката на момчетата на Красимир Балъков и те можеха да вкарат и още голове на нацоналния стадион "Васил Левски". Попаденията до почивката бяха дело на Мартин Камбуров и Васил Шопов. В началото на второто полувреме Емил СТоев намали за Славия. Третият гол за ЦСКА 1948 беше отново дело на Мартин Камбуров, преди Ангел Бастунов да добави два гола за 5:1.

Антон Узунов
60 снимки

Срещата започна по-добре за "червените", които имаха страхотен двоен шанс в 4-та минута да открият резултата. След хубава комбинация по десния фланг Мартин Камбуров беше изведен сам срещу Георги Петков, но на два пъти не успя да преодолее 44-годишния Георги Петков.

Последва активизация в редиците на Славия. С удари от средно разстояние  в първите 10 минути се отчетоха Димитър Рангелов и Венцислав Бенгюзов, но и двата не затрудниха особено вратаря на домакините Даниел Наумов.

В 19-та минута дойде и следващият не лош шанс за момчетата на Красимир Балъков. След хубав пробив на Денислав Александров по десния фланг, младокът успя да намери непокрития Андон Гущеров на точката на дузпата, но ударът му беше блокиран от защитник в бяло. При последвалия ъглов удар Димитър Пиргов се извиси най-високо, но ударът му с глава мина встрани от вратата на Славия.

В 33-та минута все пак домакините намериха път към вратата на Георги Петков. След нов ъглов удар пред вратата на Славия, Марио Топузов намери с чудесно центриране Мартин Камбуров, който не сбърка току пред вратата за 1:0.

В 41-та минунта голям шанс се откри и пред момчетата на Александър Тарханов. Димитър Рангелов се справи отлично с бранител на гостите и с удар от 20 метра нацели дясната греда на вратата на Даниел Наумов. На повторенията се вижда, че и стражът имаше решителна намеса, с която спаси вратата си.

Две минути по-късно обаче ЦСКА 1948 удвои аванса си. След подаване на Марио Топузов към Шопов в наказателното поле, халфът опита да подаде към непокрития Камбуров, но пасът беше пресечен. Все пак при втория опит Шопов не се засуети и реши да завърши сам атаката, пращайки топката зад Георги Петков за 2:0.

В началото на втората част гостите все пак се върнаха в мача. След хубав рейт през центъра на Калоян Кръстев, той намери Емил Стоев, който на свой ред завъртя с лекота Венцислав Василев, след което успя да остави без шансове и Даниел Наумов.

Само две минути по-късно обаче "червените" имаха шанс за ново попадение. Андон Гущеров успя да отнеме топката в близост до наказателното поле на гостите и успя да намери с центриране главата на Мартин Камбуров, който обаче някак не успя да уцели вратата.

Това все пак се случи в 53-та минута. Марио Топузов беше повален след индивидуален рейт от Радослав Терзиев, след което главният рефер на срещата отсъди 11-метров наказателен удар. Камбуров застана зад топката и не пропусна за 3:1.

Нещата станаха съвсем неприятни за Славия в 64-та минута. След поредното страхотно центриране, този път от страна на Серкан Юсеин, Георги Петков увисна и Ангел Бастунов заби топката за 4-ти път в неговата врата.

Темпото на срещата падна, но момчетата на Красимир Балъков не спряха да тормозят противниковата отбрана и стигнаха до 5-то попадение. В 81-та минута Денислав Александров отново беше намерен на десния фланг, а младокът намери с перфектно центриране Ангел Бастунов, който заби втория си гол след влизането си на терена.

До края на срещата не се стигна до нови попадения и по този начин ЦСКА 1948 излезе на престижното 3-то място във временното класиране след 10 изиграни срещи. Славия, от своя страна, остава на дъното, на предпоследното 13-то място с едва 7 мача от досегашните срещи.

ЦСКА 1948 - Славия 5:1

1:0 - Мартин Камбуров (33)

2:0 - Васил Шопов (43)

2:1 - Емил Стоев (49)

3:1 - Мартин Камбуров (53, дузпа)

4:1 - Ангел Бастунов (64)

5:1 - Ангел Бастунов (81)

Ето и съставите на двата тима:

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Димитър Пиргов, Венцислав Василев, Лазар Марин, Александър Александров, Марио Топузов, Серкан Юсеин, Денислав Александров, Васил Шопов, Андон Гущеров, Мартин Камбуров

Славия: Христо Попадийн, Милен Гамаков, Радослав Терзиев, Филип Антовски, Венцислав Бенгюзов, Георги Вълчев, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Димитър Рангелов, Калоян Кръстев: