Кипърският Пафос посреща ЦСКА 1948 в мач-реванш от третия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата на „Лимасол Стейдиъм“ в едноименния град стартира в 20:00 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от сблъсъка на живо.

„Червените“ спечелиха с 2:1 първата среща в София, когато направиха обрат. Муамер Танкович изведе кипърците напред още в началото, но Марио Илиевски изравни, а Талис донесе ценния успех за възпитаниците на Валентин Илиев от дузпа през втората част. Победителят от сблъсъка между ЦСКА 1948 и Пафос ще се изправи срещу някой от двойката Макаби Петах Тиква (Израел) - Клуж (Румъния) в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите.

ЦСКА 1948 достигна до тази фаза, след като елиминира първи съперник в Европа миналия кръг, като тимът се представя повече от прилично. Тогава черногорският Будучност беше инфарктно отстранен след продължения в Подгорица. „Червените“ пък отмениха и двубоя си от изминалия уикенд в първенството, който трябваше да бъде срещу ЦСКА, за да се подготви максимално добре за реванша днес.

Треньорът Илиев ще може да разчита на оптимален състав за сблъсъка.

Пафос, от своя страна, вече понатрупа игрови опит в официални мачове това лято, като всичките в европейските клубни турнири. Но по-голямата част от тях бяха загуби – 4 поражения в 5 срещи. Като носител на Купата на Кипър за миналата година този тим тръгна от Лига Европа, където, обаче, допусна две тежки загуби с общ резултат 2:8 срещу шведския Елфсборг. След това в Лигата на конференциите си размениха по една победа с литовския Жалгирис, преди да дойде и поражението с 1:2 срещу родния ЦСКА 1948 миналата седмица.

Главен съдия на срещата ще бъде белгиецът Лотар Донт.