Арда се класира за първия си ½-финал в турнира за Купата на България в своята история. Отборът на Николай Киров победи с 1:0 ЦСКА 1948 в гостуването си на националния стадион „Васил Левски“. Единственото попадение бе дело на национала на България Спас Делев.

След предпазливо първо полувреме, двата състава заиграха по-смело през втората част и това доведе до по-атрактивна игра, повече положения и логично по-концентрираният тим се възползва от своите възможности.

Така кърджалии се присъединяват към компанията на Лудогорец, който вчера елиминира досегашния носител на трофея Локомотив Пловдив и ще чакат с вълнение жребия за следващата фаза, който е утре.

Антон Узунов
20 снимки

В осмата минута Ангел Бастунов отбеляза гол с глава след центриране от десния фланг, но бе в положение на засада и попадението бе отменено.

5 минути след това Серкан Юсеин изпълни свободен удар, след който Шопов засече в наказателното с глава, ала Караджов спаси по блестящ начин удара в десния ъгъл. При последвалия ъглов удар обаче "червените" не успяха да осъществят нищо опасно.

Прави впечатление, че двата отбора действат предпазливо, подават топката на крак и рядко се стига до извеждащи подавания на скорост. Това логично не дава предпоставки за голови положения и изстрели.

В 36-ата минута Иван Тилев се оказа непокрит фронтално срещу вратата и шутира от около 25 метра към левия ъгъл, но Наумов се намеси чудесно и отрази.

В първата минута на втората част Серкан Юсеин стреля по земя с десния крак, но Караджов се хвърли и улови с вещина.

В 53-ата минута Делев изсипа в пеналтерията от свободен удар, но опитът за гол на Чочев прелетя над напречната греда след рикошет в съперник. При последвалия корнер Спас Делев придаде фамозен фалц на коженото кълбо, което се запъти към очертанията, но Наумов внимаваше и парира.

Едва 120 секунди по-късно именно роденият в село Ключ се оказа сам на далечната греда, където с плонж заби топката в близкия ъгъл на Наумов след центриране от лявото крило на Йорданов.

В 64-ата минута Лясков сложи коженото кълбо на главата на Бастунов в пеналтерията, но изстрелът му профуча над очертанията.

Ново статично положение за домакините. В 81-ата минута Юсеин би директно от пряк свободен удар, но Караджов хвана без проблем.

В 83-ата минута отново Юсеин отправи опасен шут от границите на наказателното поле, но Караджов се намеси блестящо. В ответната атака кърджалии можеха да удвоят, ала диагоналният изстрел на Атанасов от близка дистанция бе спасен от Наумов.