Отборът на ЦСКА 1948 продължава напред в турнира за Купата на България. „Червените” се класираха за четвъртфиналите на надпреварата, след като отстраниха тима на Ботев Пловдив след продължения. Двубоят на стадиона в Коматево завърши с успех 2:1, като победният гол за гостите падна в 100-ата минута на двубоя.

Тимът на Красимир Балъков поведе с попадение на Ивайло Чочев от дузпа в 16-ата минута. Това бе първи гол за полузащитника от декември 2018 година, когато той се разписа за Палермо. Новото попълнение Маркиньос изравни за Ботев в дебюта си за „канарчетата”, а успехът за ЦСКА 1948 осигури Димитър Митков след гол с глава.

Така неприятната серия за Ботев и новия наставник на тима Азрудин Валентич продължава. Под негово ръководство „канарчетата” не познават вкуса на победата.

Напред в турнира вече продължиха тимовете на Локомотив Пловдив, Арда и ЦСКА.

Антон Узунов
37 снимки

Отборът на гостите стигна до добра възможност в 7-ата минута на мача. След нападения отляво, Денислав Александров центрира добре в наказателното поле, където Митков се пребори за топката и стреля с глава, но покрай вратата.

Отговорът на домакините дойде почти незабавно. Реда Рабей бе много близо до откриването на резултата, след като пробва късмета си с далечен удар. Французинът стреля силно по земя от близо 25 метра, но топката срещна страничния стълб на вратата, пазена от Димитър Тодоров.

Още по темата:

Валентич: Това е срамно!

Балъков: Момчетата заслужаваха тази победата

Резултатът в мача бе открит в 16-ата минута от капитана на гостите Ивайло Чочев. Плеймейкърът бе точен от дузпа, която бе извършена от Марио Младеновски. Бранителят на домакините сгреши фатално при изнасянето на топката и позволи на Димитър Митков да му отнеме. Нападателят нахлу в наказателното поле, а Младеновски действа неразчетено и в опита си да избие топката с шпагат, фаулира играча на ЦСКА 1948. Реферът Георги Давидов бе категоричен, посочвайки бялата точка. Чочев стреля хладнокръвно, за да даде преднина на своя тим. Това бе първи гол за Чочев от 27 декември 2018 година, когато се разписа за Палермо. Полузащитникът бе за дълго извън терените заради травма.

В 30-ата минута футболистите на Азрудин Валенчит най-накрая направиха нещо интересно в предни позиции. Емануел Току финтира двама бранители на гостите пред наказателното поле отдясно и намери с отличен пас на левия фланг Реда Рабей, който овладя на гърди и стреля силно по диагонала, но над вратата.

Само три минути по-късно отново Рабей имаше страхотна възможност, но този път вратарят на гостите спаси. При добавката от страна на Сисе, Лясков действа решително и изби в корнер.

Второто полувреме започна отлично за домакините. „Канарчетата” имаха нужда от само осем минути, за да изравнят след почивката. Брилянтен гол реализира новото попълнение Маркиньос, който в днешния мач записа и своя официален дебют. 21-годишният футболист се появи на терена през първото полувреме като резерва, а в 53-ата минута успя да изравни резултата. Маркиньос се разписа с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле.

В 77-ата минута гостите стигнаха до шокиращ пропуск, дело на Димитър Митков. Топузов намери Денислав Александров отляво, който реши да прехвърля вратаря с техничен удар.  Стражът на домакините не успя да реагира, но за негов късмет топката се удари в напречната греда. Веднага след това Димитър Митков имаше шанс да стреля към опразнената врата, но за изненада на всички стреля високо над нея. Малко след това Георги Русев също имаше възможност да стреля, но след рикошет в тялото на бранител, топката не затрудни Аргилашки.

Така след като не успяха да излъчат победител в редовното време, двата тима трябваше да играят продължения.

ЦСКА 1948 излезе отново напред в резултата в 100-ата минута, когато гостите се разписаха след ново статично положение. Този път след изпълнение на свободен удар отляво, Денислав Александров центрира остро в наказателното поле, където Димитър Митков с глава засече за 2:1.

Малко преди края на първото продължение самият Денислав Александров имаше много добра възможност, но ударът му бе спасен от Аргилашки.

Във второто продължение гостите успяха да удържат крехката си преднина и да се поздравят с крайния успех. Добри положения за „канарчетата” пропуснаха Атанас Илиев и Емануел Току.

FT / БОТЕВ ПД – ЦСКА 1948 1:2

⚽ 0:1 Чочев 16' (д)
⚽ 1:1 Маркиньос 53'
⚽ 1:2 Митков 100'