Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завъшиха при резулатт 0:0 във втория двубой от неделната програма на 28-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „Христо Ботев“ в града под Тепетата не предложи най-големите емоции, но и двата отбора създадоха по няколко чудесни ситуации за попадение. На висота обаче бяха и двамата вратари - Хидайет Ханкич и Петър Маринов. Най-близо до попадението бе Мохамед Брахими, който удари напречната греда в 72-ата минута.

Снимки: LAP.bg
57 снимки

Този двубой се очертаваше като директна битка за шестото място, но това равенство не помогна на нито един от двата тима. Повторен дебют начело на „червените“ направи старши треньорът Валентин Илиев, който се завърна в ЦСКА 1948. Това бе и първо нулево равенство между тези два тима.

В класирането Ботев Пд остава девети с 38 точки и изостава само с точка именно от ЦСКА 1948, който към момента заема заветната шеста позиция. Между тях, също с по 39 точки, са Арда и Крумовград. В следващия кръг „канарчетата“ приемат Ботев Враца, докато „червените“, които продължават да нямат победа през 2024-а година, приемат шампиона Лудогорец в отложен двубой от осмия кръг, а след това домакинстват и на Локомотив София.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Ботев Пловдив ЦСКА 1948

източник: Sofascore.com

Срещата стартира с опит за натиск от страна на домакините, които на няколко пъти стигнаха до по-остри центрирания в наказателното поле на „червените“, но без сериозни опасности за вратаря Петър Маринов.

Първият изстрел към една от двете врати беше отправен от гостите в десетата минута. Тогава Педриньо в проби отляво, след което сви топката за Талис, който шутира, но над напречната греда на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.

Нападателят на Ботев Пловдив – Георги Николов, получи травма, като се наложи да напусне принудително терена с помощта на хора от медицинския щаб на „канарчетата“ в 21-ата минута. Три минути по-късно на негово място на терена се появи Мохамед Брахими.

В 26-ата минута коварен изстрел от много сериозна дистанция отправи Педриньо от свободен удар, който бе точен, но Ханкич внимаваше и улови.

Минута по-късно Ботев отговори чрез Николай Минков, който взе топката отдясно в половината на ЦСКА 1948 и реши да шутира от около 25 метра, като го направи силно и точно, но Петър Маринов следеше внимателно играта и с една ръка изби над гредата в корнер.

Ботев опита отново да натисне и в 36-ата минута Самюел Акере получи топката малко пред наказателното поле и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но Маринов улови.

Снимки: Startphoto.bg
20 снимки

Три минути по-късно "канарчетата" пропиляха добра възмжност за попадение. Симеон Василев подцени една наглед лесна за отиграване топка, като позволи на Акере да отнеме, но крилото на Ботев взе грешното решение да стреля, вместо да навлезе към наказателното поле.

Минута преди края на редовното време на първата част домакините изпуснаха нов шанс. Капитанът Ивелин Попов отлично изведе Николай Минков отдясно в наказателното поле, който пък намери по земя Атанас Чернев. Защитникът с едно докосване върна топката към свободния на границата на наказателното поле Акере, който пробва удар към далечния ъгъл, но безкрайно неточно.

Втората част стартира без промени в двата състава, а в началните минути опасности пред двамата вратари липсваха.

В 57-ата минута Константинос Балоянис шутира опасно от пряк свободен удар с левия крак, но Маринов беше на точното място и изби изстрела в десния му ъгъл.

След доста тихи минути на терена, събитията се оживиха с оставането на около двадесет минути до края на редовното време. В 71-ата минута топката достигна до Кристиан Нвачукву след лошо изчистване от страна на Росен Божинов. Футболистът на домакините стреля от границата на наказателното поле, насочвайки топката към долния десен ъгъл на вратата, но Маринов се справи.

Само минута след това Ботев беше много близо да открие, но нямаше късмет. Контантинос Балоянис проби по лявото крило и продължи топката за Мохамед Брахими, който влезе в наказателното поле, нагласи си кълбото на десния крак и стреля технично към далечния ъгъл, но топката се отби право от напречната греда.

Девет минути преди края на редовното време ЦСКА 1948 имаше добра ситуация. Реян Даскалов имаше късмет една рикоширала топка да стигне до него в дъгата пред наказателното поле и стреля от воле с левия крак, но ударът профуча на сантиметри от дясната греда на Ханкич в аут.

В добавеното време удар на Брахими с глава попадна в ръцете на вратаря, а секунди след това Педриньо нанесе коварен изстрел, който бе избит от Ханкич. В третата минута от продължението отново бразилецът получи топката на границата на наказателното поле на Ботев Пловдив и отправи силен удар по земя, но не намери очертанията на вратата.

Буквално с изтичането на петте добавени минути Фаустас Степонавичус успя да се измъкне от защитата на „червените“ и падна на тревата в наказателното поле, като поиска дузпа за задържане на Росен Божинов, който бе останал последен в отбрана, но сигнал за нарушение не последва. Системата ВАР също потвърди това решение и секунди след това бе свирен и последният съдийски сигнал.

FT  | БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЦСКА 1948  0:0