Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 на "Лаута" в мач от 30-я кръг на efbet Лига. Попадението за домакините бе дело на Тодор Павлов, който вкара изумителен гол, а за "червените" точен бе бившият футболист на "смърфовете" Бирсент Карагарен. Двата отбора предложиха вълнуващ сблъсък, в който имаше множество голови положения, но паднаха само две попадения. След това равенство Локомотив Пловдив изпревари Левски в класирането и е вече 4-и с актив от 55 точки, а ЦСКА 1948 остава на 7-а позиция с 43 пункта на сметката си.

start-photo.bg
65 снимки

Първата възможност дойде още във втората минута, когато Бирсент Карагарен получи великолепен пас от Педриньо, като бившият състезател на Локомотив Пловдив опита удар от въздуха, но не успя да уцели вратата.

В 18-а минута Симеон Василев направи добър пробив по левия фланг, след което центрира чудесно, а топката бе точно на главата на Емил Ценов, който бе непокрит, но Томов бе на точното място и успя да спаси. Пет минути по-късно Талис показа чудесен контрол върху топката, след като дриблира с нея и накрая реши да завърши сам в близкия ъгъл, но кълбото се отби от левия страничен стълб на Кристиан Томов.

В 32-а минута гостите организираха страхотна атака, разигравайки през центъра, а пас по конец бе пуснат към Бирсент Карагарен, който преодоля вратаря, а след което не успя да завърши на опразнената врата, тъй като Тодор Павлов блесна с невероятна намеса, избивайки пред самата голлиния.

В 40-а минута Педриньо демонстрира добра индивидуална техника, след което намери Бирсент Карагарен в наказателното поле, а последният отправи мощен удар, но топката прелетя над напречната греда на Локомотив Пловдив.

Оливиер Камдем направи добър пробив на старта на второто полувреме, като решително стреля с десния крак по диагонала, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. Малко след това Бирсент Карагарен имаше нова възможност да се разпише, като показа страхотна индивидуална техника и опита удар между краката на вратаря, но Кристиан Томов отново се справи великолепно и отрази.

В 53-а минута Димитър Илиев демонстрира добър поглед върху играта, след което подаде с външен фалц към Тодор Павлов, а защитникът, който е юноша на клуба, показа самочувствието си, като овладя и стреля с десния си крак, отправяйки феноменален изстрел, който не остави шансове на стража на ЦСКА 1948 - 1:0 за Локомотив Пловдив.

Веднага след това Оливиер Камдем отново се справи добре на фланга и достави перфектен пас към Мичи Нтело, а нападателят показа своята техника, отправяйки удар с пета, който за негово нещастие се отби от левия страничен стълб на Маринов.

В 60-а минута Бирсент Карагарен открадна топката в центъра на терена, като напредна с нея и бе неуловим за защитниците, а бившият състезател на "смърфовете" завърши прецизно с десния крак покрай Кристиан Томов, за да изравни резултата - 1:1

Малко след това Локомотив Пловдив можеше отново да излезе напред, след като Росен Божинов не изчисти по най-добрия начин, а Хорхе Сегура стреля веднага, но от чиста позиция не бе точен. В 86-а минута се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, а отбита топка попадна в Тодор Павлов, който стреля, но кълбото бе блокирано на самата голлиния.

В третата минута на добавеното време Локомотив Пловдив създаде нов добър шанс, като Камдем центрира, а Нтело се измъкна и отскочи добре, за да стреля с глава, но Петър Маринов внимаваше и успя да избие в корнер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 12. Ефа Али, 71. Оливие Камдем, 6. Христо Иванов, 17. Мартин Райнов, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 15. Симеон Василев, 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов, 19. Стийв Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 7. Талиш, 21. Емил Ценов, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагерен, 8. Педриньо