Отборът на на ЦСКА 1948 победи Локомотив София с 2:1 в мач от 29-ия кръг в efbet Лига. "Железничарите" поведоха с гол на Димитър Митков в 12-ата минута. Радослав Кирилов пък изравни за "червените" в рамките на първото полувреме.

През второто полувреме Радослав Кирилов осъществи и пълния обрат за домакините. Така ЦСКА 1948 постигна първа победа в официален мач през календарната година. Това е и първи успех за тима под ръководството на Валентин Илиев.

"Червените" се изкачиха на шестата позиция с 42 точки. Локомотив София пък остава на 14-ото място с актив от 28 пункта.

start-photo.bg
47 снимки

В 4-ата минута дойде първият точен удар и той бе към вратата на "железничарите". Радослав Кирилов проби отляво, след като получи пас по диагонала от Марто Бойчев. Кирилов завърши с изстрел извън наказателното поле на гостите, който обаче не затрудни Александър Любенов.

Пет минути след това Ради Кирилов получи в наказателното, след като Диого Тешейра загуби топката. Неговият шут обаче прелетя над напречната греда на противниковата врата. Веднага след Карлос Франса проби отлично, справи се със защитник на домакините, след което потърси Димитър Митков. Нападателят на Локо София обаче бе изпреварен, тъкмо преди да стреля.

В 12-ата минута Локомотив София се впусна в контраатака. Кевин Маи проби по левия фланг, след което пусна пас по земя към свободния Димитър Митков. Нападателят пък не сгреши и преодоля Петър Маринов за 1:0.

Седем минути по-късно Симеон Мечев опита късмета си с удар от дистанция. Изпълнението му обаче не бе достатъчно добро и прелетя встрани от целта. В 22-ата минута пък "червените" комбинираха добре, а Карагарен пусна извеждащо подаване към Емил Ценов, който не се замисли, а шутира. Александър Любенов се намеси отлично, за да спаси.

ЦСКА 1948 изравни в 29-ата минута. Талис пусна диагонален пас към Бирсент Карагарен, който с акробатично изпълнение насочи топката към Радослав Кирилов. Той стреля покрай стража на "железничарите" и възстанови паритета в Бистрица.

Само три минути след това домакините можеха да стигнат до пълния обрат. Ради Кирилов успя да премине между няколко футболиста на гостите и навлезе в наказателното на противника. Неговият шут обаче бе спасен от Любенов. Последва и удар от Марто Бойчев, който обаче бе блокиран от Диого Тейшейра.

До края на първото полувреме двата тима намалиха оборотите и закономерно не се стигна до нови опасности пред някоя от двете врати.

Втората част започна с изстрел от дистанция на Емил Ценов, който попадна в ръцете на Александър Любенов.

В 54-ата минута Бирсент Карагарен проби отлично по десния фланг, демонстрира отлична техника и след това центрира. Топката кацна на главата на Радослав Кирилов, който не сгреши и я прати в мрежата на Локо София, за да донесе пълния обрат за домакините.

В 65-ата минута Бруно Франко прати добро центриране отляво, топката бе отклонена, а в крайна сметка Карлос Франса стреля с глава отблизо. Петър Маринов реагира чудесно, за да спаси с крак.

Четири минути след това Тейшейра навлезе в наказателното поле на домакините, след което по земя пусна към Кевин Маи. Футболистът на Локо София завърши, но стражът на "червените" отново се намеси страхотно, за да откаже "железничарите".

В 71-ата минута Диого Тейшейра се пробва с мощен шут от дистанция, който обаче прелетя опасно близо встрани от вратата на ЦСКА 1948.

В края на редовното време Симеон Димитров бе изведен срещу вратаря на гостите. Той напредна, но бе настигнат от Диме Димов и в крайна сметка не нанесе добър завършващ удар.

Малко след това Локомотив София бе близо до гола. Калоян Кръстев стреля засече центриране, но изстрелът му с глава мина над вратата на домакините.

FT ЦСКА 1948 - Локомотив София 2:1

0:1 Димитър Митков 12'

1:1 Радослав Кирилов 29'

2:1 Радослав Кирилов 54'

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: 1 Петър Маринов, 3 Росен Божинов, 7 Талис, 9 Бирсент Карагарен, 10 Радослав Кирилов, 14 Теодор Иванов, 15 Симеон Василев, 92 Пиер Нгинда, 22 Реян Даскалов, 30 Михаил Цонев, 87 Симеон Димитров

Старши треньор: Валентин Илиев

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 12 Бруно Франко, 31 Красимир Станоев, 22 Ивайло Найденов, 26 Красимир Милошев, 16 Симеон Мечев, 4 Диме Димов, 20 Диого Тешейра, 7 Кевин Маи, 45  Димитър Митков, 11 Карлос Франса

Старши треньор: Данило Дончич