Отборът на Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА 1948 в отложен мач от 8-я кръг на efbet Лига. През първото полувреме не видяхме попадения в Бистрица, а разградчани на два пъти уцелиха греда.

Единственото попадение дойде в 83-ата минута и бе дело на Матиас Тисера. Така "орлите" постигнаха 11-а поредна победа в първенството, след като спечели всички шампионатни срещи от началото на пролетния дял, а към тях се прибавят и успехите на Лудогорец в последните два кръга през 2023-а година.

Тимът, воден от Георги Дерменджиев, е с девет точки преднина на върха. ЦСКА 1948 пък остава без победа в официален мач от началото на календарната година. "Червените" са седми с 39 точки след 28 кръга.

ЦСКА 1948 - Лудогорец

източник: Sofascore

Гостите поеха контрол над срещата още от първия съдийски сигнал. В 9-ата минута Георги Терзиев засече центриране от корнер на далечната греда и стреля с глава, но неточно.

Три минути след това Текпетей бе фаулиран. Тодор Неделев изпълни прекия свободен удар и опита директен обстрел на противниковата врата. Петър Маринов внимаваше и успя да боксира топката.

В 17-ата минута Сон изпрати чудесно центриране към бялата точка в наказателното на домакините, а там Неделев бе близо до това да завърши, но бе изпреварен от защитник на "червените".

Добра възможност се откри и пред Диниш Алмейда три минути по-късно. Той се извиси над всички при корнер и стреля глава, а топката мина малко над напречната греда.

В 22-ата минута ЦСКА 1948 стигна до първия си точен удар към вратата на разградчани. Емил Ценов пробва от дистанция, но не успя да уцели добре кълбото и изпълнението му се превърна в лесно спасяване за Падт. Само секунди след това Лудогорец организира бърза атака, която завърши с шут от далеч на Рик Джонатан, който прелетя опасно близо до вратата на Петър Маринов.

start-photo.bg
82 снимки

Само три минути след това вратарят на домакините сбърка подаването си, което бе пресечено от Рик Джонатан. Футболистът на "орлите" обаче не направи добро първо докосване и топката му избяга, като така ЦСКА 1948 се измъкнаха след грубата грешка на стража.

В 26-ата минута Пьотровски бе фаулиран, а докато футболистите имаха претенции към главния съдия Тодор Неделев изпълни бързо и изведе Руан Круз, който стреля покрай Маринов. Ударът му обаче срещна напречната греда и излезе.

В 33-ата минута Текпетей изпълни ъглов удар късо, намери Пьотровски, а полякът подаде към Рик Джонантан. Бразилецът шутира от дистанция, но високо над вратата на ЦСКА 1948.

Две минути след това Лудогорец се впусна в бърза атака. Тя бе завършена от Тодор Неделев, който пое край наказателното и стреля от разстояние с ляв крак. Изпълнението му обаче мина встрани от целта.

Пет минути преди края на първата част разградчани отново нацелиха гредата. Текпетей получи отдясно и реши да завършва индивидуално. Шутът му по земя обаче срещна левия страничен стълб на противниковата врата. Секунди след това Рик Джонатан отправи истински снаряд към вратата на Петър Маринов. Стражът успя да избие.

Второто полувреме започна силно за домакините. Талис шутира мощно извън наказателното поле на Лудогорец. Серджио Падт успя да спаси. Секунди след това добра възможност се откри и пред Педриньо, който обаче стреля покрай вратата на разградчани.

В 50-ата минута играчите на Валентин Илиев комбинираха добре. Младокът Марто Бойчев намери надясно Стив Фуртадо, който пък центрира към Радослав Кирилов. Последният стреля с глава, но Падт успя да улови.

Десетина минути след това ЦСКА 1948 се впусна в атака, а Педриньо реши да завърши с топовен шут от дистанция. Стражът на Лудогорец обаче успя да реагира и изби.

В 70-ата минута Рик Джонатан копна топката към бялата точка, където беше свободният Квадво Дуа. Влезлият от скамейката играч на Лудогорец стреля с глава, но не успя да насочи топката към вратата на Петър Маринов.

Лудогорец излезе напред в резултата в 83-ата минута, когато Пьотровски напредна отдясно, върна назад топката, а в крайна сметка Кайо Видал центрира в наказателното на ЦСКА 1948. До топката стигна Матиас Тисера, който преодоля Петър Маринов за 1:0.

В продълженията на срещата Бирсент Карагерен стреляв долния ляв ъгъл на вратата, но в изпълнението му липсваше достатъчно сила и Падт се справи с лекота.

FT | ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Матиас Тисера 83'