Отборите на ЦСКА 1948 и Царско село откриват неделната програма на 17-ия кръг в efbet Лига. Двубоят стартира в 14:30 часа и ще можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще можете да проследите срещата минута по минута.

В преследващия място в топ 6 ЦСКА 1948 са наясно с важността на двубоя, победата в който може да им даде сериозен аванс от 5 точки пред седмия в класирането Черно море, който вчера не можа да победи Локомотив Пд у дома.

„Червените“ записаха доста променливи резултати в проверките на тима по време на предсезонната подготовка, но направиха и престижно равенство от 2:2 срещу Динамо Киев в Турция.

Тимът на Красимир Балъков продължи с политиката да привлича само български играчи, като сред новопристигналите бяха Борислав Дамянов и Емануил Личев от разпуснатия втородивизионен Кариана и младежкият национал Ангел Лясков от Олимпия Любляна.

Отборът обаче се раздели и с някои играчи, начело със звездата си Мартин Камбуров, Андон Гущеров, Даниел Младенов, Валентин Йосков и Михаел Орачев.

Сериозно освежаване имаше и в състава на Любослав Пенев. Един от най-големите таланти и голмайстори във Втора лига – Димитър Костадинов бе привлечен от Септември София.

Тимът обаче се раздели с Божидар Васев, Борис Галчев, Мирослав Будинов, Янис Геролему и Густаво Карбониери.

В проверките си по време на зимната пауза „царете“ записаха 2 победи, 2 равенства и загуба с 0:3 от Ботев Пловдив.