ЦСКА 1948 поне временно се завърна начело във временното класиране на efbet Лига. Това стана след измъчена победа с 1:0 над Септември София у дома в среща от 11-ия кръг на първенството. В герой за „червените” се превърна Ивайло Чочев, който вкара единственото попадение в мача в 87-ата минута. Попадението бе под №10 за халфа от началото на сезона.

Гостите играха с човек по-малко от 65-ата минута, когато беше изгонен Мартин Николов. Левият бек си изработи две жълти картона в рамките на 120 секунди.

ЦСКА 1948 направи доста пропуски, а дебют за отбора направи и Евгений Сердюк. Украинецът обаче ще се запомни само с един жълт картон в първия си мач за своя нов отбор.

„Червените” събраха 23 точки, но са с три мача повече от следващите го Лудогорец и ЦСКА. Септември е 12-и с 8 точки.

Десислава Комарова
77 снимки

Първата добра възможност за гол се откри през домакините. В 5-ата минута Алекс Колев засече с глава центриране от корнер и насочи топката под гредата, но Шейтанов успя да избие. Последва нов ъглов удар, след който отново нападателят стреля с глава, но не намери очертанията на вратата. В 14-ата минута Кирилов опита да засече от въздуха центриране на Топузов, но стреля над вратата.

Две минути след това Кирилов получи хубав пас и напредна отляво, след което с финт проби навътре към наказателното поле. След няколко крачки Кирилов стреля, но топката се отклони от защитник на гостите. Бившият футболист на Славия веднага поиска дузпа за игра с ръка, но след разглеждане на ситуацията с ВАР наказателен удар не бе отсъден. След половин час игра Умарбаев отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

В добавеното време на първата част Топузов с прецизно центриране намери Алекс Колев в наказателното поле. Нападателят отправи удар с глава, който стражът на гостите спаси.

При подновяването на играта официален дебют за "червените" направи Евгений Сердюк, който замени Алекс Колев. В началото на втората част опасен шут на Кабов от далечна дистанция мина опасно покрай вратата. В 59-ата минута Чочев получи в наказателното поле и върна към Сердюк. Украинецът отправи силен удар, който след рикошет в Арсов излезе в корнер. Септември отговори с удар на Костадинов от 15 метра, но топката профуча покрай вратата.

В 61-ата минута домакините бяха близо до гол. След многоходова атака топката се озова в Топузов, а крилото прехвърли Шейтанов, но Арсов успя да избие от голлинията. Топката е озова в Джонатан, който отправи удар, но вратаря на гостите успя да избие.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Мартин Николов си изкара два жълти картона в рамките на две минути. Четири минути по-късно Русев получи на дузпата от Лясков и отправи удар, който беше неточен. В 76-ата минута Русев проби отдясно, преодоля защитник и отправи удар от малък удар, който обаче беше спрян от Сердюк.

Две минути след това гостите организираха опасна контраатака. Стоянов напредна с топката и намери Костадинов. Деветката се справи с двама защитници, но вместо да подава, реши да отправи удар, но след рикошет се стигна само до корнер. След неговото изпълнение се стигна до коварен удар на Стоянов, но Наумов се справи.

В 85-ата минута Шейтанов направи бляскаво спасяване. Русев проби отляво и намери Чочев, който отправи удар по тревата в близкия ъгъл от около 12 метра, но вратарят спаси.

Две минути след това ЦСКА 1948 поведе в резултата. Кирилов получи отляво в наказателното поле и продължи за Лясков. Защитникът центрира в наказателното поле, където Чочев успя да надскочи Ачков и с глава вкара за 1:0 с 10-ото си попадение от началото на сезона.

ЦСКА 1948 - Септември София 0:0

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра (86 - 19. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене (66 - 58. Октавио), 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов (66 - 10. Георги Русев), 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев (45 - 25. Евгений Сердюк), 4. Ангел Лясков

Резерви: 33. Генадий Ганев, 58. Октавио, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 25. Евгений Сердюк, 10. Георги Русев

Треньор: Любослав Пенев

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 8. Александър Тодоров (45 - 7. Айкут Рамадан), 6. Атанас Кабов (63 - 11. Мартин Ачков), 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев (46 - 17. Радослав Живков (82 - 26. Илия Миланов), 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 22. Мартин Стоянов, 20. Мартин Петков (45 - 9. Димитър Костадинов), 13. Мартин Николов

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Димитър Костадинов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 17. Радослав Живков, 11. Мартин Ачков

Треньор: Славко Матич

Ж.к.: Джонатан, Евгений Сердюк (ЦСКА 1948); Красиан Колев, Мартин Стоянов, Мартин Николов, Иван Арсов, Георги Русев (Септември)

Ч.к: Мартин Николов (Септември)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Витоша"