Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:1 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Тича" беше сравнително равностойна, но гостите допуснаха две груби грешки и загубиха.

Още в 4-ата минута Исмаил Иса откри, след като Бирсент Карагерен подари топката на Илиан Илиев, който се превърна в асистент за гола.

След малко повече от половин час игра Радослав Кирилов изравни с хубав гол.

24 минути преди края се стигна до още една неточност както от защитата, така и от вратаря на "червените". Мазир Сула изпълни корнер, а Исмаил Иса стреля с глава. Топката премина под плонжа на Маринов и се оплете в мрежата.

В класирането Черно море събра 54 точки, колкото има и лидерът Лудогорец. "Моряците" обаче имат и мач повече.

ЦСКА 1948 остава 6-и с 37 пункта.

startphoto.bg
23 снимки

Още в четвъртата минута Черно море откри резултата. Бирсент Карагерен допусна кошмарна грешка и Илиан Илиев открадна топката. Креативният футболист пусна пас към Исмаил Иса и той на празна врата нямаше как да сгреши.

След двайсет минути игра капитанът на Черно море - Даниел Димов, се строполи на тревата без да има контакт с противников футболист. Наложи се влизането на лекарския щаб. Все пак футболистът успя да продължи участието си в срещата.

Пет минути по-късно Уеслен Жуниор получи хубаво подаване от Илиан Илиев и стреля, но ударът му премина покрай страничния стълб.

Малко след изтичането на половин час игра ЦСКА 1948 възстанови паритета. Талис намери Радослав Кирилов, който нагласи топката и с удар покрай Дани Мартин я прати в ъгъла на Иван Дюлгеров.

Във втората минута от добавеното време на първата част Васил Панайотов стреля от пряк свободен удар, но много неточно. Така двата тима се оттеглиха на почива при равен резултат.

Полувремето започна с атака за "моряците" и хубав удар от Дани Мартин, но вратарят Петър Мартинов се намеси.

След около десет минути игра през втората част Мазир Сула показа страхотна техника и пробва впечатляващ шут от въздуха. Топката се насочи към вратата, но Петър Маринов плонжира и спаси.

В 66-ата минута домакините отново взеха преднина в срещата. Мазир Сула центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Исмаил Иса беше оставен непокрит. Нападателят стреля с глава, а топката мина под Петър Маринов и премина зад голлинията.

До други попадения не се стигна и Черно море спечели срещата.

FT Черно море - ЦСКА 1948 2:1

1:0 Исамаил Иса 4'

1:1 Радослав Кирилов 31'

2:1 Исмаил Иса 66'

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов – 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев-младши, 99. Уеслен Жуниор, 10. Мазир Сула – 86. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 9. Атанас Илиев, 15. Даниел Мартин, 16. Андреяс Калкан, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 33. Мишаел

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 3. Росен Божилов, 9. Бирсент Карагарен – 39. Парвиз Умарбаев, 21. Емил Ценов – 8. Педриньо, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К) – 25. Евгений Сердюк

Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 20. Антонио Вутов, 24. Ерденис Гурища, 31. Том Рапнуи, 44. Калоян Стрински, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 92. Пиер Нгуинда