Красива скандинавска комбинация дълбоко в добавеното време направи така, че ЦСКА да стигне до пълен обрат срещу 10 от ЦСКА 1948 в „червеното“ дерби на 24-ия кръг от efbet Лига. Улаус Скаршем вкара дебютен гол за ЦСКА след зимния му трансфер и донесе трите точки за отбора, воден от Нестор Ел Маестро, който обаче чисто игрово отново не очарова своите фенове през пролетта.

Евгени Сердюк даде аванс в резултата за домакините след гол с глава в 12-ата минута, завършвайки отличен пас отляво на Педриньо. В самия край на частта пък Неделко Пишчевич получи втори жълт картон и беше изгонен от рефера Иво Андреев и усложни ситуацията за „червените“ в срещата.

Влезлият като резерва Данило Асприля изравни в 67-ата, за да последва победния гол на друга резерва от пейката на ЦСКА. Победата увеличи актива на тима от „Българска армия“, който се настани на второто място с 51 точки. Точно толкова има и третият Черно море, но варненци са с мач по-малко. Лидерът Лудогорец е със същия актив като столичани, ала "орлите" са с два мача по-малко.

ЦСКА 1948 vs ЦСКА

източник: sofascore.com

Гостите имаха шанс да открият резултата след по-малко от минута игра, след като Евгени Сердюк опита да избие центрирана от корнер топка, но я прати в Амос Юга. За щастие на украинеца кълбото не влетя във вратата на Петър Маринов. ЦСКА 1948 отговори на съперника си, след като Бирсент Карагарен овладя вдясно и беше дублиран. Все пак той пусна успореден пас към Радослав Кирилов, който не бе покрит от бранител на ЦСКА и шутира, но Густаво Бусато показа прекрасен рефлекс и изби в ъглов удар.

startphoto.bg
100 снимки

След пет минути игра Християн Петров даде пас към Станислав Шопов, който с гръб даде прекрасна топка вляво за Тобиас Хайнц. Норвежецът отправи силен удар по диагонала с левия крак, но Петър Маринов изби.

Иначе, доста слабо присъствие на привърженици по време на този мач, след като в съботния ден стана ясно, че организираните фенове на ЦСКА бойкотират двубоя. Все пак гостуващата трибуна беше изпълнена от 250 човека, а имаше и такива, които гледаха срещата от близките поляни.

В десетата удар от воле на Енес Махмутович след пас от Юга отиде много далеч от очертанията на вратата, пазена от Маринов. ЦСКА 1948 откри резултата в двубоя след 12 минути игра. Педриньо получи вляво и бразилецът показа изключителна класа, центрирайки с външната част на десния крак към Евгени Сердюк. Украинецът изпревари Християн Петров и с глава отблизо матира Бусато - 1:0.

Полученият гол донякъде стъписа играта на гостите от "Българска армия", които правеха много непредизвикани грешки. Младите футболисти на Николай Панайотов пък също допускаха някои неточности, но в минутите след откриването на резултата ЦСКА 1948 стоеше по-уверено на терена.

След 33 минути игра Тобиас Хайнц пресече пас от Симеон Василев и норвежецът стреля от трудна ситуация, но беше доста неточен. Четири след това Тобиас Хайнц центрира от свободен удар вляво към Енес Махмутович. Люксембургският защитник стреля с глава параболично и прехвърли Маринов, но Симеон Василев пред голлинията изчисти встрани, предотвратявайки гол за гостите.

В самия край на първото полувреме ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Неделко Пишчевич от домакините се провали и фаулира в центъра Марселино Кареасо, което му донесе втори жълт картон от Иво Андреев и бранителят напусна срещата преждевременно.

На почивката Николай Панайотов извади Талис и пусна в игра Емил Ценов. Нестор Ел Маестро пък смени Кареасо, който беше заменен от Улаус Скаршем. В 53-ата Евгени Сердюк се озова единс рещу един с Християн Петров и стреля с левия крак, освобождавайки си пространство, но Бусато с една ръка изби в корнер. Десет след подновяването Матиас Фаетон овладя в наказателното поле на ЦСКА 1948 и даде успореден пас към Станислав Шопов. Българинът стреля с левия крак, ала доста анемично, което не накара Маринов да прави спасяване.

Lap.bg
46 снимки

Секунди след това Мартин Стойчев отдясно центрира към Тобиас Хайнц, който се нагласи и отправи удар с глава, но прати топката вдясно от вратата, пазена от младия Маринов. След час игра Ел Маестро извади от игра Шопов и Каранга, а техните места бяха заети от Джонатан Линдсет и Данило Асприля. Първият опит удар след завъртане в 63-ата, който обаче беше безкрайно неточен.

Постепенно ЦСКА обсади вратата на опонента и се видя удар на Тибо Вион от средна дистанция, но Петър Маринов улови удара на французина. В 67-ата решенията на Ел Маестро дадоха резултат, а изравнителният гол реализира Данило Асприля. Християн Петров даде вертикален пас към Джонатан Линдсет, който елегантно изведе Данило Апсриля зад отбраната на ЦСКА 1948 и колумбиецът с известна доза шанс преодоля Маринов - 1:1.

Десетина преди края Тобиас Хайнц стъпи накриво необезпокояван от противник и изпита много сериозни болки в левия глезен. В следствие на това норвежецът беше заменен от Емануел Шакич. Гостите стигнаха до превес в резултата дълбоко в добавеното време. Матиас Фаетон проби отляво и шутира, но топката беше блокирана. Последва удар от Шакич, чийто шут също беше спрян, но Линдсет овладя с пета топката в наказателното поле на ЦСКА 1948.

Норвежецът видя сънародника си Улаус Скаршем, който стреля технично и преодоля Петър Маринов.

FT / ЦСКА 1948 - ЦСКА 1:2

1:0 Сердюк 12', 1:1 Апсриля 67', 1:2 Скармеш 90+4'

Стадион: "Витоша" (Бистрица, София)

Рефер: Иво Андреев (София)

ВАР: Станимир Тренчев

ЦСКА 1948:1 Петър Маринов - ВРАТАР 3 Росен Божинов 7 Талис 8 Педро Енрике 9 Бирсент Карагарен 10 Радослав Кирилов - КАПИТАН 14 Теодор Иванов 15 Симеон  Василев 25 Евгений Сердюк 28 Неделко Пишчевич 39 Парвиз Умарбаев

Треньор: Николай Панайотов

ЦСКА1 Густаво Бусато - ВРАТАР 20 Мартин Стойчев 22 Енес Махмутович 6 Християн Петров 15 Тибо Вион 21 Амос Юга - КАПИТАН 8 Станислав Шопов 11 Матиас Фаетон 14 Тобиас Хайнц 9 Фернандо Каранга 26 Марселино Кареазо

Треньор: Нестор Ел Маестро